Přejít na obsah

Audit Karlovarské krajské nemocnice odhalil pochybení

zpět
27.8.2008

Forenzní audit hospodaření v Karlovarské krajské nemocnici (KKN), s nímž se dnes poprvé seznámila rada Karlovarského kraje jako vlastníka nemocnice, odhalil pochybení. Jsou takového rázu, že budou konzultována s právníky a není vyloučeno, že bude následovat trestní oznámení...

ČTK to dnes řekl hejtman Josef Pavel. Další podrobnosti ale odmítl sdělit s odkazem na středeční tiskovou konferenci vedení kraje svolanou k výsledkům auditu v KKN.

Audit si nechal Karlovarský kraj vypracovat od firmy KPMG Česká republika a zaplatí za něj přes šest milionů korun. Jeho výsledky budou dnes odeslány také všem členům krajského zastupitelstva. Současně obdrží upozornění, jak mohou s tímto materiálem nakládat, poznamenal Pavel. „Musíme dodržet smlouvu, podle níž jsou některé části auditu důvěrné, a nelze je veřejně šířit. Mohu zatím jen konstatovat, že některé činnosti v nemocnici byly asi v rozporu se zákonem,“ poznamenal hejtman.

Obsáhlý materiál má téměř 140 stránek a kromě vedení kraje a zastupitelů ho zatím nemá nikdo jiný dostat do rukou. Jeho kopie ale bude podle Pavla uložena v sekretariátu vedení, a tady do něj lze nahlédnout. Hejtman dále řekl, že rada nevzala materiál pouze na vědomí, ale na jeho základě přijala i řadu opatření, která budou postupně uplatněna. „Audit hodnotil období od roku 2004 až do doby vzniku KKN i po něm. Některé chyby, k nimž došlo při působení tří samostatných nemocnic, pokračovaly i po jejich sloučení,“ dodal.

Vypracování auditu bylo jednou z podmínek lékařů KKN, kteří se počátkem roku dostali do sporu s vedením kraje. Ten vyvrcholil demonstrativní stávkou a hrozbou odchodu desítek zdravotníků z KKN. Lékaři za viníka problémů označili společnost Česká zdravotní, která KKN řídila. Zástupci firmy, jež v KKN už své působení ukončila, ale obvinění odmítli. Hospodaření KKN loni skončilo ztrátou asi 122 milionu korun. Podle Pavla forenzní audit ukazuje, kde se staly chyby a jak ztráty v nemocnici vznikly.

Nové vedení Karlovarské krajské nemocnice, jež nahradilo manažerskou firmu Česká zdravotní, předpokládá, že letos skončí KKN se ztrátou kolem 79 milionů korun. Ztráta v letošním prvním čtvrtletí představovala přibližně 14,3 milionu korun, loni ve stejném období činila 33,8 milionu.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Audit Karlovarské krajské nemocnice odhalil…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Audit Karlovarské krajské nemocnice odhalil…

Komentáře

dalších 13 komentářů
Jiří Horák Jak to rozlišit ?  | 28. 08. 2008 10:15

Když nemám relevantní podklady jak rozlišit je li to organizovaný zločin nebo jen drobné pochybení. To je problém i jak to zamést. A bude klid???

Tomáš Rozsíval Re:Tak nám to ČT1 osvětlila  | 28. 08. 2008 08:44

a tohle jsou přesně ty důvody, proč bychom měli chtít, aby všechny ZP přešly pryč od Krajských úřadů, potažmo se celý systém zdravotního pojištění přesunul do komerční sféry. Už na tom začala pracovat Česká pojišťovna a možná i Amcico AIG Life.... Poté, co jsme byli vyšachování z vyjednávacích hrátek o cenách bodů a vzorových smlouvách vždy na další porovnávací období, budeme muset jednat každý za sebe, pánové ! A jistě uznáte, že se vám mnohem lépe jedná se subjekty typu České pojišťovny, není-liž pravda ?

lékař Re:Tak nám to ČT1 osvětlila  | 27. 08. 2008 23:00

na Radiožurnálu tomu věnovali půl minuty, pak písničku a šup aktualita o zvířátkách

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné