Přejít na obsah

Audit nedoporučil výměnu ředitele pražské záchranky

zpět
11.5.2015
MUDr. Zdeněk Schwarz
zvětšitMUDr. Zdeněk SchwarzZdroj: www.zdenekschwarz.cz

MUDr. Zdeněk Schwarz | Zdroj: www.zdenekschwarz.cz

 

Audit pražské záchranné služby, který si magistrát nechal vypracovat kvůli nepokojům uvnitř organizace, nedoporučil výměnu ředitele. Měla by vzniknout funkce mediátora, který bude nesrovnalosti řešit, vyplývá z manažerského shrnutí, který má ČTK k dispozici.

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) a šéf záchranné služby Zdeněk Schwarz jsou s výsledky spokojeni. Odboráři ale tvrdí, že audit nic nevyřešil. Tři měsíce trvající stávková pohotovost pokračuje.

Auditoři shrnuli, že způsob komunikace uvnitř organizace „není optimální“. Navrhli konkrétní opatření, která se týkají pracovní doby operátorů a rotací výjezdových skupin. „Audit nabízí konkrétní řešení k úspěšnému ukončení vleklého sporu, a to ku prospěchu obou stran,“ tvrdí radní. „Obě strany přislíbily vstřícnost a věcnost s cílem dohodnout se ve smyslu konkrétních navrhovaných řešení,“ uvedl. Záchranná služba je podle něj ve výborné ekonomické kondici.

Jako „satisfakci“ vnímá výslednou zprávu ředitel záchranné služby, kterého nedávno odboráři vyzvali k odstoupení. „Pravda vyšla najevo, obvinění byla nepravdivá,“ uvedl na dotaz ČTK Schwarz. Zástupci protestujících odborů by se podle něj měli „minimálně omluvit“. S tím ale odbory nesouhlasí.

„Překvapuje nás, že nemáme k dispozici celý audit. Překvapivé je i to, že i přes personální problémy, audit nenavrhuje výměnu ve vedení organizace,“ řekl zástupce odborů Dominik Horn. Audit označil za „úkrok stranou“, který nic neřeší. Po celou dobu stávkové pohotovosti podle něj trvá „útlak, represe a odchody nejlepších záchranářů“.

Stávkovou pohotovost vyhlásili odbory na konci ledna. Podle odborů ji podporuje většina ze 160 členů odborové organizace. V pražské záchranné službě pracuje asi 470 lidí.


Komentovat článek: Audit nedoporučil výměnu ředitele pražské…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Audit nedoporučil výměnu ředitele pražské…

Komentáře

další 3 komentáře
občan Audit jako pěst na oko!  | 11. 05. 2015 14:14

Audit v Praze , jako pěst na oko! Pohádkářů je více na městě, než je jinde zvykem! Audit pro audit aby se zdůvodnilo "podělané".

OL Na co vše se nepoužije audit?  | 11. 05. 2015 13:51

Jaká jsou pravidla auditu na "šikanu " a "Mobbing" zaměstnanců"???????????????????, Co takhle ještě " arbitráž "na duševní škody, které tím způsobil? Co takhle ještě za 10 roků zpět je" RPSN?" Jaká zůstala aktiva ? Co ještě nezažijeme v tomto kapitalistickém duševním marasmu!!!!! Chůdáci zaměstnanci v RZP! OL

OL neskutená funkční korupce!  | 11. 05. 2015 13:43

Není to první "ataka" - ,kolik bylo výhrad během 10 roků zpět k funkci tohoto experta na konflikty! OL

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné