Přejít na obsah

Auditoři v interním dokumentu kritizují VZP: Zrušte tendr pro exministra Němce za 120 milionů

zpět
29.4.2011
dokumenty, lupa, audit, kontrola
zvětšitdokumenty, lupa, audit, kontrolaZdroj: www.hotelinternetmarketing.com

dokumenty, lupa, audit, kontrola | Zdroj: www.hotelinternetmarketing.com

 

Němec a s ním další čtyři právnické firmy podle čerstvého rozhodnutí VZP vyhráli zakázku na dodávku počítačového programu na vymáhání pohledávek. Jenže i interní dokumenty pojišťovny se diví, proč chce VZP koupit software od právníků, tedy lidí mimo branži.

Je to jen pár vět, ale mohou bývalého ministra Pavla Němce odstřihnout od obchodu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou za 120 milionů.

Němec a s ním další čtyři právnické firmy podle čerstvého rozhodnutí VZP vyhráli zakázku na dodávku počítačového programu na vymáhání pohledávek. Jenže i interní dokumenty pojišťovny toto rozhodnutí silně zpochybňují.

Experti z PricewaterhouseCoopers, jejichž audit Hospodářské noviny získaly, totiž kritizují přesně to, co je na celém tendru nejokatější: proč chce pojišťovna nakoupit software od právníků, tedy lidí mimo počítačovou branži.

„Skutečnost, že jako dodavatel vystupuje skupina relativně mnoha subjektů bez adekvátních odborných zkušeností v oblastí informatiky, může vést ke zvýšení rizika organizačních problémů, případných konfliktů na straně dodavatele a soutěžních sporů, které by mohly ohrozit úspěch projektu,“ upozorňují auditoři a doporučují celý tendr zrušit.

Ostatně v tom jsou zajedno s částí poslanců, kteří sedí ve správní radě pojišťovny. Také oni jsou k zakázce krajně nedůvěřiví

Celý článek najdete na serveru iHNED.cz nebo ZDE.


Klíčová slova

Autoři

Vojtěch Blažek, Hospodářské noviny

Komentovat článek: Auditoři v interním dokumentu kritizují VZP:…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Auditoři v interním dokumentu kritizují VZP:…

Komentáře

další 2 komentáře
Jiri Zelezny ano, oni mohou  | 1. 05. 2011 13:51

Za situace, kdy funguje velka koalice ODS a CSSD ve spravni rade VZP, je mozne vsechno, nejen vyhodit miliardu za smejd IZIP.

challenger Hmm  | 30. 04. 2011 09:41

Hlavně by se měl někdo vyjádřit k ceně toho software, i kdyby byl pozlacený neměl by stát víc než o 1-2 řády méně. Mark Zuckerberg, zakladatel facbooku, napsal základní kód k facebooku za měsíc. Ten soft už bude napsaný a s velkou pravděpodobností bude pro potřeby VZP přidaná práce a tudíž i přidaná hodnota velmi nízká. Pro ksindlíky jsou to zase easy money. Něco jako NetProSys a SÚKL s jednoduchou databází za 85 milionů...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné