Přejít na obsah

Babiš chce okleštit Němečkovo ministerstvo

zpět
18.5.2015
Andrej Babiš, Svatopluk Němeček,
zvětšitAndrej Babiš, Svatopluk Němeček, Zdroj: zdravi.E15.cz

Andrej Babiš, Svatopluk Němeček, | Zdroj: zdravi.E15.cz

 

Snaha ministra financí Andreje Babiše získat kontrolu nad finančními toky ve zdravotnictví nebere konce. V materiálu, který poslalo na vládu ANO v rámci hodnocení koaliční spolupráce a jejž má týdeník Euro k dispozici, klade Babišova strana výslovný požadavek, aby prošel její návrh na takzvanou transparenční novelu.

Ta má donutit zdravotní pojišťovny zveřejňovat smlouvy.

V návrhu z dílny Andreje Babiše se pak počítá i s výrazným posílením role ministerstva financí. „Chceme, aby schválil (ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček – pozn. red.) takzvanou transparenční novelu tak, jak ji navrhujeme – tedy hlavně posílení úlohy ministerstva financí,“ uvádí materiál.

Babišovo ministerstvo chce například rozhodovat při případné finanční výpomoci pojišťovnám a chce navýšit i počet zástupců ministerstva financí ve správních radách zaměstnaneckých pojišťoven.

Návrh je v současnosti ve zdravotnickém výboru sněmovny a projednán bude již tento týden. Němeček je přitom zásadně proti.

Podle něj je zákon uspěchaný, protože původně vláda počítala s jeho předložením až v prosinci letošního roku. Babiš ovšem svůj návrh tlačí narychlo právě přes sněmovní výbor.


Autoři

EURO

Související články

19.11. Kabátek v křížové palbě Kabátek v křížové palbě
0 příspěvků
18.11. Bílý hlad pana A. B. Bílý hlad pana A. B.
0 příspěvků
18.11. Léčba Babišem Léčba Babišem
0 příspěvků
13.11. Sobotka se nechystá vyměnit ministry své strany, ani Němečka Sobotka se nechystá vyměnit ministry své strany, ani Němečka
0 příspěvků
24.3. Hlavně ať to dobře vypadá Hlavně ať to dobře vypadá
1 příspěvků

Komentovat článek: Babiš chce okleštit Němečkovo ministerstvo

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Babiš chce okleštit Němečkovo ministerstvo

Komentáře

1 komentář
občan lékař kontrolovat má ten, kdo platí!  | 19. 05. 2015 08:17

Občan, zaměstnanec platí! Má mít rozhodující slovo při výdeji peňez na léčení! Kde jsou standardy za mé pojištění?Není standard jasný, nemůže být nadstandard - když máme tak rádi" Ti nahoře" USA, tak už dávno zde měl být seznam úkonů-standard - co dostanu bezplatně za pojistné odváděné na společný účet! Je to jasný selský rozum, který se nehodí těm, co rozkrádají tento účet! V každém případě, by mělo mít MF /ministerstvo financí/ nad tímto balíkem miliard ,dohled! OL

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné