Babiš chce s klinikami FutureLife do tří let na pražskou burzu

Andrej Babiš

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce vytvořit ze sítě klinik FutureLife lídra v Evropě a jednu z největších firem v oblasti asistované reprodukce na světě. Akcie společnosti FutureLife by pak do tří až čtyř let nabídl na pražské burze.

Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN) s odkazem na rozhovor s Jozefem Janovem, který spravuje Babišovy soukromé investice.

Společnost FutureLife vlastní investiční fond Hartenberg Holding, který založili v roce 2014 právě Babiš a Janov, bývalý investiční ředitel společnosti Penta. Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku, Německu a na Slovensku. Nejnovější akvizicí v řádu stovek milionů korun jsou dvě kliniky v Irsku. Další mají na Západě přibýt. „V Česku a na Slovensku už máme koupené vše, co jsme chtěli,“ podotkl Janov.

V Česku FutureLife koupil pražskou kliniku ISCARE I.V.F. a firmy Reprofit International a GynCentrum. Holding převzal i kliniky reprodukční medicíny Gennet a získal většinový podíl ve společnost První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

„Dali jsme si cíl, že v roce 2019 nebo 2020 chceme být jedničkou v Evropě a zvýšíme tržby ze současných dvou miliard korun na tři a půl miliardy. Když se to podaří, šli bychom na burzu,“ řekl listu Janov. Více než tři čtvrtiny tržeb tvoří podle HN samotná umělá oplodnění, zbytek zajišťují obory zaměřující se zejména na péči o ženu.

Janov už zkušenosti se vstupem na burzu má, v Pentě měl na starosti investici v sázkové kanceláři Fortuna. S tou se začalo na pražské a varšavské burze obchodovat v roce 2010. V případě FutureLifu je ve hře pouze Praha. „Pro nás je vstup na burzu jen další krok. Můžeme získat nějaký kapitál a nakoupit třeba nemocnice. Ale není to tak, že z toho odejdeme, prodáme to a už nás nikdo neuvidí,“ uvedl Janov. Celý rozhovor s Janovem zveřejní deník v pondělí.

Ohodnoťte tento článek!