Babybox v Kadani přeci jen bude

Babybox na odložené děti v Kadani začne zachraňovat novorozence už za několik měsíců. Technici už začali schránku vyrábět.Box bude připevněn ve zdi u vchodu na dětské oddělení kadaňské nemocnice. Anonymně do něj budou moci matky odložit narozené dítě, o které se nemohou nebo nechtějí starat…

V Kadani vznikne první babybox v Ústeckém kraji a třetí v republice.

Kadaň – Díky čidlům se o dítěti ihned dozvědí a postarají lékaři. Schránky mají zabránit tomu, aby se matky nezbavovaly novorozenců tak, že je třeba odhodí do popelnice.

Zástupci nadačního fondu Statim, který boxy zajišťuje, teď shání peníze od sponzorů z Chomutovska, kteří by na babybox přispěli. Jeden box přijde asi na dvě stě padesát tisíc korun. „Chtěli bychom ho instalovat tak za dva měsíce, “ uvedl včera ředitel fondu Ludvík Hess. Nemocnice se zatím nijak zvlášť připravovat nemusí. „Bude otázkou jednoho dopoledne až Statim přijede a technici si vše zajistí a nainstalují,“ vysvětlil Josef Mašek, ředitel kadaňské nemocnice.

Do vyhřívané osvětlené schránky pak bude moci matka vložit své dítě, o kterém se díky čidlům ihned dozvědí a postarají lékaři. Kadaňský babybox bude třetí v republice. Jeden je v Gyncentru v pražském Hloubětíně a druhý v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně. „Na severu Cech je zapotřebí. Vítám, že jsme se dohodli a schránku můžeme do Kadaně umístit,“ uzavřel Ludvík Hess.

Kdy měl box vzniknout?

*v Kadani měl být vůbec první babybox v ČR*už před rokem jednali ředitel nemocnice a nadačního fondu Statim*protože nemohli najít společnou řeč, jejich jednání ustrnula a boxy mezitím vznikly jinde

Deníky Bohemia

Ohodnoťte tento článek!