Bartík stáhl z internetu tvrzení o špatném zdraví prezidenta

Radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík dnes stáhl ze svého facebookového profilu své dřívější tvrzení o špatném zdraví prezidenta Miloše Zemana. Nečekal prý, jakou vlnu negativních emocí vyvolá.

Bartík počátkem týdne na facebooku uvedl, že Zeman má rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života. Hrad i Zemanův lékař to odmítli, na Bartíka je podaná žaloba a trestní oznámení. Bartík dál trvá na tom, že veřejnost má znát zdravotní stav nejvyššího ústavního činitele.

„Nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřujících jak na mě, tak na prezidenta. Proto svůj pondělní post nyní deaktivuji,“ uvedl Bartík na facebooku.

Bartík (za Žít Brno) počátkem týdne na facebooku napsal, že prezident má rakovinu, která metastázuje na více místech a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Dodal, že tvrzení zveřejňuje v souvislosti s tím, že Zeman chce znovu kandidovat na prezidenta.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček označil tvrzení za nepravdivá a uvedl, že Hrad bude chtít docílit toho, aby Bartík informace přestal šířit. Později uvedl, že na Bartíka bylo prostřednictvím Zemanova právního zástupce podáno trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy a žaloba na ochranu osobnosti. Zemanův lékař Miloslav Kalaš označil zprávy o prezidentově špatném zdravotním stavu za vymyšlené a nepodložené.

„Jsem nadále přesvědčen, že veřejnost má zásadní právo znát zdravotní stav nejvyššího ústavního činitele, zvláště je-li i nám laikům zřejmé, že není vůbec v pořádku a dotyčný o svém zdraví neříká pravdu,“ uvedl Bartík.

Zeman v poslední době při řadě svých veřejných vystoupení působil dojmem, že má zdravotní problémy. Často působil unaveně, výrazně také zhubl. Při oznámení své kandidatury letos v březnu řekl, že absolvoval vyšetření, které potvrdilo, že má cukrovku a polyfunkční neuropatii, což bývá neurologická komplikace při onemocněních cukrovkou. V září podstoupil preventivní prohlídku na počítačovém tomografu (CT), která neodhalila žádný problém, o kterém by se nevědělo. Zprávy o svých zdravotních problémech označil za špinavou kampaň části médií.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!