Přejít na obsah

Během pěti let vzniklo v novojičínské nemocnici špičkové onkologické centrum

zpět
6.11.2009
rakovina, onkologie
zvětšitrakovina, onkologieZdroj: www.alternative-cancer.net

rakovina, onkologie | Zdroj: www.alternative-cancer.net

 

Nemocnice v Novém Jičíně zajišťuje onkologickou péči pacientům z celého kraje. Na vybrané typy operací sem míří lidé z celé ČR. Provádí se zde velmi složité zákroky, které jsou díky špičkové technologii pro pacienty méně náročné, a jejich rekonvalescence je tak výrazně kratší.

Pořízení robota DaVinci v loňském roce přispělo k dalšímu rozvoji onkologického centra v souladu s evropskými i celosvětovými trendy.

Novojičínské komplexní onkologické centrum je začleněno do celonárodní sítě třinácti center určených ministerstvem zdravotnictví. Komplexní onkologické centrum v Novém Jičíně sestává ze dvou úzce spolupracujících subjektů - nemocnice, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj, a privátní Radioterapie a. s., která je součástí skupiny Agel.

„Naším cílem je pacienty s rakovinou léčit všemi dostupnými moderními prostředky, ale zároveň jim umožnit léčbu v prostředí, které je jim nejbližší, tedy v léčebném režimu doma. Onkologická lůžka jsou a budou využívána tam, kde ambulantní léčba není možná,“ upřesnil ředitel Radan Gocal.

Novojičínskému komplexnímu onkologickému centru patří první místo v počtu uskutečněných radikálních gynekologických operací zhoubných nádorů provedených laparoskopicky a čelná příčka v počtu laparoskopických operací onkologických nádorů prostaty metodou radikální prostatektomie v ČR.

Komplexní onkologické centrum jako jediné v České republice léčí nově karcinom prostaty metodou permanentní brachyterapie, při níž lékaři zavádějí natrvalo zrna radioizotopu jódu do prostaty. Pacienti tak dostávají další možnost léčby karcinomu prostaty běžnou v okolních zemích, ale i na Slovensku.

„Pokud se zahájí léčba včas, pak má pacient v počátečním stadiu rakoviny téměř úplnou šanci na vyléčení,“ řekla primářka Radioterapie Renata Soumarová. V péči o pacienty je plně akceptován mezioborový týmový přístup, který zahrnuje prevenci, diagnostiku, komplexní léčbu i trvalou péči.

Indikovaní pacienti jsou léčeni nejnovějšími preparáty, které jsou dostupné na našem pracovišti mimo jiné i díky účasti v klinických studiích. „Nemocnice má obrovský potenciál a disponuje jedním z nejlépe připravených operátorských týmů v kraji. Jejímu vedení se podařilo v posledních letech získat erudované odborníky stěžejních oborů. Má stabilní špičkový tým lékařů i sester, kterým je velmi blízká empatie. Kraj bude onkocentrum podporovat v dalším rozvoji,“ potvrdil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Karel Konečný (KSČM).

Pacienti, kteří jsou léčeni v novojičínském centru, profitují z maximálně možného individuálního přístupu a zejména z možnosti ambulantní léčby.


Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Během pěti let vzniklo v novojičínské nemocnici…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Během pěti let vzniklo v novojičínské nemocnici…

Komentáře

další 2 komentáře
pozorovatel Nemocnice je nejlepší ?  | 9. 11. 2009 06:10

A co takhle úroveń všeobecně dostupné péče . Rozinky se dobře vybírají !!!!

Zdena Zdráhalová  | 8. 11. 2009 13:26

Ano nejlepší v kraji. Má nejlepší marketink, lobby a za zády hodně peněz.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné