Benešovská nemocnice bude mít nového ředitele

Benešovská nemocnice bude mít nového ředitele místo Petra Hostka (ČSSD), který se stal nedávno starostou Benešova. Funkcí ale bude jen pověřen po dobu, kdy bude Hostek v čele radnice. ČTK to řekla krajská radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM).

Podle Benešovského deníku Hostek opustí ředitelskou funkci 1. dubna.

Podle Fialové není možné, aby Hostek řídil zároveň nemocnici i město. „Jsou to dvě důležité funkce a je potřeba se jim věnovat naplno,“ uvedla. Funkci ředitele nemocnice by měl mít Hostek pozastavenou a nebude už ani předsedou představenstva. Podle Benešovského deníku by se ale měl stát předsedou dozorčí rady nemocnice.

Zároveň bude nutné jmenovat jeho nástupce. Kdo jím bude, nechtěla Fialová zatím říct. „Nechci předbíhat, rozhodne valná hromada,“ dodala.

Hostek počátkem ledna nahradil v čele benešovské radnice odvolaného Jaroslava Hlavničku (Volba pro město). Místo koalice Volby pro město, ODS, TOP 09 a STAN nyní město řídí ČSSD a ANO za podpory TOP 09 a komunistů. Hostek po svém zvolení uvedl, že z nemocnice nemůže odejít hned, protože musí dokončit některé započaté projekty. Tehdy prohlásil, že jde o dočasný souběh funkcí, který je limitován prvním čtvrtletím, maximálně prvním pololetím letošního roku.

Ohodnoťte tento článek!