Benešovská nemocnice v srpnu zavře zubní ambulanci

Benešovská nemocnice v srpnu uzavře zubní ambulanci včetně pohotovosti. Podle mluvčího zařízení Petra Ballka je to nutné z organizačních a personálních důvodů. Vedení nemocnice se bude snažit tyto služby obnovit během září. Jednou z možností je přenechat jejich provozování soukromým lékařům, řekl Ballek ČTK.

Nízký počet zubařů se na provozu ambulance nepříznivě projevuje už tento měsíc. Kvůli čerpání dovolené se neordinuje tento týden v úterý, ve čtvrtek a dále příští týden v pátek. Zubní pohotovost byla naposledy otevřena tuto neděli.

Od 1. do 31. srpna bude mimo provoz celá zubní ambulance. „V akutních případech se pacienti mohou obracet na jiná zubní zařízení v Benešově,“ uvedl Ballek.

Vedení nemocnice podle něj hledá cestu, jak tyto služby v areálu nemocnice obnovit. „Jedna z možností je, že to může jít i cestou pronájmu těch prostor soukromým subjektům, které vyhrají výběrové řízení. Předpokládáme, že součástí výběrového řízení bude zajištění pohotovostní služby,“ dodal mluvčí.

Benešovská nemocnice má podobně jako další zdravotnická zařízení problémy s počtem lékařů a sester. V současnosti hledá lékaře na různá oddělení napříč nemocnicí i sestry a zdravotnické asistenty.

Ohodnoťte tento článek!