Přejít na obsah

Bezpečnou nemocnicí se letos stal Masarykův onkologický ústav

zpět
22.1.2016
Masarykův onkologický ústav
zvětšitMasarykův onkologický ústavZdroj: www.lodicka.cz

Masarykův onkologický ústav | Zdroj: www.lodicka.cz

 

Vítězem letošního ročníku celostátní odborné soutěže Bezpečná nemocnice se stal Masarykův onkologický ústav v Brně. Porota hodnotila projekty 16 nemocnic zaměřených na bezpečnost zdravotnického personálu.

Ceny byly předány v jihlavském Horáckém divadle. Soutěž má upozornit odbornou veřejnost na zajímavé aktivity směřující ke zvýšení bezpečnosti zdravotní péče v lůžkových zařízeních.

„Doposud byla soutěžní témata generována s ohledem na aktuální situaci ve společnosti a zdravotnictví a směřovala na bezpečí pacientů. Aktuální zadání pro tento ročník dalo prostor prezentaci projektů zaměřených na bezpečí zdravotnického personálu,“ uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD). Podle něj může zdravotnický personál vykonávat svou práci plnohodnotně jen v bezpečném prostředí.

Masarykův onkologický ústav uspěl s programem, jehož obsahem bylo zajištění podpory zdravotnických pracovníků prostřednictvím proškolených profesních kolegů. Zdravotníkům poskytují psychickou podporu s cílem snížit dopad stresových situací na zaměstnance ústavu. Na dalších předních místech jsou Fakultní nemocnice Hradec Králové a Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha.

Vyhlašovatelem soutěže je Kraj Vysočina ve spolupráci s partnery. Součástí letošního ročníku vyhlášení soutěže Bezpečná nemocnice byla tradičně odborná konference Dny bezpečí.


Komentovat článek: Bezpečnou nemocnicí se letos stal Masarykův…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Bezpečnou nemocnicí se letos stal Masarykův…

Komentáře

1 komentář
Mirek no cement  | 22. 01. 2016 10:10

Další důkaz degenerace evropské civilizace. Zbytečná, zavádějící pseudosoutěž. Znamená to tedy, že ostatní nemocnice jsou nebezpečné?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné