Přejít na obsah

Blanenská nemocnice pořídí magnetickou rezonanci za 50 milionů

zpět
11.4.2016
CT, MR, magnetická rezonance
zvětšitCT, MR, magnetická rezonanceZdroj: Shutterstock

CT, MR, magnetická rezonance | Zdroj: Shutterstock

 

Nemocnice Blansko získá novou magnetickou rezonanci za 50 milionů korun. V současnosti žádnou nemá a lékaři musejí odesílat pacienty na jiná pracoviště, kde je podle starosty Blanska Iva Poláka (ČSSD) dlouhá čekací doba na vyšetření.

Rezonance by měla v nemocnici zřizované městem začít fungovat od podzimu příštího roku. Zajistit by měla zhruba 3500 vyšetření ročně.

Rezonance pomůže s léčbou například pacientů s mozkovou příhodou, u kterých se poškodí mozek v důsledku porušení krevního oběhu. K dispozici bude pro lidi z Blanenska, Brněnska, Vyškovska, ale také z okolí Žďáru nad Sázavou nebo Svitavska. „Stavba bude stát 13 milionů, technologie kolem 35 milionů a projektová dokumentace 2,5 milionu,“ uvedl Polák.

Podle něj se na financování částečně podílí nemocnice vlastními zdroji v kombinaci s úvěrem, který bude zaštiťovat město. „Zařízení bude plně vytížené. Plánujeme kolem 3500 vyšetření ročně, při provozu v odpolední směně to bude ještě o 1500 více,“ dodal Polák.

Nový přístroj přinese pacientům zkvalitnění a upřesnění diagnózy, aniž by museli někam dojíždět. V současnosti lékaři z Blanska posílají pacienty na vyšetření do Prostějova nebo na brněnská pracoviště. Zkrátí se také doba čekání. „V některých nemocnicích v kraji je osm až 12 týdnů,“ doplnil starosta.

Rozpočet Nemocnice Blansko byl v roce 2015 celkem 437 milionů korun. Zařízení má přes 450 zaměstnanců, z toho je více než 70 lékařů a bezmála 300 střední zdravotnický personál.


Komentovat článek: Blanenská nemocnice pořídí magnetickou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné