Přejít na obsah

Boj o post šéfa nemocnice vrcholí

zpět
27.8.2008

Radní vyberou nového ředitele krajského zařízení. Odvolání toho bývalého napadly KDU-ČSL i ČSSD. Rada Pardubického kraje bude ve čtvrtek vybírat z jedenácti uchazečů nového ředitele Krajské nemocnice Pardubice. "Celkem bylo 13 uchazečů, jedenáct předložilo kompletní materiál...," informovala vedoucí odboru zdravotnictví Pardubického kraje Alena Slováčková...

Podle zdrojů Práva zaujaly hlavně přihlášky do konkurzu, které podávaly ženy, zkušené manažerky. Ředitelem pardubické nemocnice by tak poprvé v historii nemusel být muž.

Bývalého ředitele Jana Feřteka k poslednímu červnu odvolala krajská rada s odůvodněním, že zdravotnické zařízení má velké dluhy, zhoršuje se jeho pověst a odvolaný ředitel nebyl ke kraji loajální.

Na to reagoval statutární náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj) rezignací na funkci předsedy dozorčí rady nemocnice.

Feřtekovo odvolání kritizovala europoslankyně, bývalá ministryně zdravotnictví Zuzana Roithová (KDU-ČSL).

Podle vyjádření krajského radního pro zdravotnictví Josefa Janečka (ODS) pro ČTK byla ekonomická situace v pardubické nemocnice neúnosná. Zařízení vloni skončilo v hluboké ztrátě 165 miliónů korun.

„Odvolání Feřteka v této době bylo netaktické,“ řekl Právu vicehejtman Línek. „Feřtek si s sebou odnesl projekt za 1,7 miliardy. Jeho vyhazov před tím, než předložil smlouvy na PPP projekt krajskému zastupitelstvu, je nejen sprostý, ale i neuvěřitelně diletantský,“ svěřil se Právu Radko Martínek, lídr ČSSD do krajských voleb na Pardubicku.

Za Feřteka se rovněž postavila většina primářů a vrchních sester nemocnice. V jejich prohlášení se uvádí, že důvody odvolání jsou cíleně vykonstruované. Odboráři poukázali také na úbytek personálu poté, co se zařízení 1. října loňského roku změnilo z příspěvkové organizace kraje na akciovou společnost. Janeček jejich argumentaci odmítl jako vykonstruovanou a zavádějící.

Zdeněk Seiner, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Boj o post šéfa nemocnice vrcholí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Boj o post šéfa nemocnice vrcholí

Komentáře

další 4 komentáře
Wim Wim Janeček za to příliš nemůže  | 28. 08. 2008 07:41

Za brdel Janeček až tolik nemůže, donedávna nemocnici v Pardubicích řídilo představenstvo a dozoroční rada, kde nebyl. Jinak utíkají havně lékaři, loni odešlo 26 lékařů s 2.atestací, což je ztráta v řádech desítek milionů korun. Za to může Feřte a nikdo jiný. Jejich znechucení vyvrcholilo, když prodloužil smlouvy primářům důchodcům o pět let.Nejstraším je skoro 70.

moraima zachraň se kdo může!!!!  | 27. 08. 2008 22:51

Pardubickou problematiku úplně do podrobna neznám,ale jak to tak čtu,tak mi to připomíná problém,který nastal v Karlových Varech v nemocnici po nástupu soukromého sektoru.Z vcelku prosperující a nezadlužené nemocnice s relativně dostatkem personálu během pár let dokázaly udělat šíleně zadluženou nemocnici,čachrující se zdravím nemocných(a to nejenom z důvodu katastrofálního nedostatku zdravotních sester,které doslova utíkají,protože nemaj jistotu,jestli si vedení neusmyslí zavřít zrovna to jejich oddělení,a protože jejich platy jsou doslova směšné).Gratuluju Vám pánové!!!!Kloubouk dolu-to se Vám opravdu povedlo!!Milé vedení Pardubické nemocnice-jestli se Vám to daří tak jako těm našim ve Varech,tak se Vám klaním-my poctivci to totiž neumíme

Wesselin Toppisch Jinak do doaadnou nemohlo a příště už nebude šance pro podbné experimenty.  | 27. 08. 2008 15:14

Příčinou nebyl Feřtek , ale celý proces chybných rozhodnutí na základě politické line modré strany, kterou tuží modří radní v převaze, aby si zasloužili pochvalu z ÚV ODS. V této sestavě vyniká pan Janečk Pepa Ing, mám dojem po několika setkáních s tímto modrým Mikešem, že absovoval modrý VUMŠ - večerní univerzita "modré šance".

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné