Boj o úrazovku trvá

Titulní obrázek

Slovní přestřelka mezi brněnským primátorem Romanem Onderkou a ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem kvůli plánům s Úrazovou nemocnicí pokračuje. Radní Brna na svém úterním jednání odsouhlasili znění dopisu, který primátor posílá do Prahy…

„Vážený pane ministře, nemile mne překvapila Vaše odpověď na můj dopis a zvláště pak mediální kampaň ministerstva zdravotnictví, v níž byly podávány neúplné a zkreslené informace s cílem zpochybnit záměr města na převzetí nemocnice,“ stojí v dopise, jehož kopii má Brněnský Deník Rovnost k dispozici.

Primátor Onderka v něm ministra Julínka informuje o postojích města k vývoji situace kolem úrazovky. „Sděluji mu, že stále trváme na posledním usnesení. To říká, že jsme připraveni převzít nemocnici do své správy,“ uvedl primátor Onderka.

Julínka také upozornil na fakt, že ministerstvo dvě budovy získalo před pár lety za deset tisíc korun s podmínkou zachování lékařského využití.

„V neposlední řadě mu připomínám slib, který mi ústně i písemně dal. Že jeho komise zkoumající Úrazovou nemocnici zapracuje do svých plánů i variantu nemocnice provozované městem,“ dodal Onderka.

Ministerstvo chce Úrazovou nemocnici zrušit a traumacentrum přesunout do bohunické nemocnice. Na dopis primátora bude reagovat teprve, až ho obdrží.

Regionální deníky

Boj o úrazovku trvá
Ohodnoťte tento článek!