Přejít na obsah

Bojíme se, že kvůli poplatkům ztratíme pacienty

zpět
15.10.2007

Pacienti budou od ledna 2008 u lékaře i u zubaře platit poplatky za vyšetření. Pokud jde o návštěvu zubaře, poplatek má činit 30 korun, zubní pohotovost nás přijde na 90 korun. Podle zákona je každý lékař povinen poplatek od pacienta vybrat...

Jinak mu hrozí pokuta.

Přestože lékaři vědí, že se těmto povinnostem nevyhnou, nemají ještě představu, jak to budou provádět. „Zatím jsem měla důležitější věci na práci, než se tím zabývat. Nesouhlasím s těmito poplatky, kvůli třiceti korunám budeme honit pacienty po chodbách, nehledě na to, že nám přibudou další starosti s papírováním. Pokud je nebudeme vybírat, hrozí nám pokuta. Vůbec se mi to nelíbí,“ svěřila se nám příbramská zubní lékařka Jitka Kopecká.

Příbramští lékaři mají obavy, že díky zavedení poplatků ztratí dobré vztahy se svými pacienty. „Přijde mi to jako poplatek za použití záchodů. Místo toho, abych se věnovala péči o zdraví pacienta, budu se s ním dohadovat, jestli má třicet korun,“ reagovala na otázku příbramská oční lékařka Jana Mášová. „Ještě vůbec nevím, jak to budu dělat, mám obavy, že spousta lidí na úkor svého zdraví raději nepřijde,“ dodala lékařka. Třicetikorunovému poplatku se vyhnou těhotné ženy, dlouhodobě a vážně nemocní pacienti a lidé, kteří přijdou na preventivní prohlídku. V nemocnici zaplatíme za den pobytu 60 korun, stejně jako v ozdravovnách a lázních.

Markéta Jankovská, Regionáln deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Bojíme se, že kvůli poplatkům ztratíme pacienty

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Bojíme se, že kvůli poplatkům ztratíme pacienty

Komentáře

dalších 34 komentářů
skeptik proč ne  | 23. 10. 2007 11:47

poplatky vítám, budou tam asi drobné těžkosti při zavádění, ale to se poddá.. proměny rétoriky drátha a jeho obhajování dr. wicherkem a dalšími věrnými jsou součástí koloritu dění kolem člk již léta, nemá cenu se přít. věřím, že většina z nás si řeči nejprve odboráře, pak prezidenta, ministra a poslance dobře pamatuje. extrémně levicové projevy drátha v parlamentu a stupňující se hulvátství a demagogie stojí za povšimnutí.

ria Re:drobné  | 17. 10. 2007 08:57

sestřičky nikam nebudou lítat, vrátí Vám připravené drobné- 970 Kč v korunových mincích, taky jsou to peníze.Aspoň bude trochu srandy v tom trudném světě.

Petr drobné  | 16. 10. 2007 22:46

Jako pacient doporučuji všem pacientům od příštího roku chodit k lékaři s tisícovkou, případně i vyšší bankovkou. Uvidíme, zda-li budou sestry létat po obchodech a žebrat drobné.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné