Přejít na obsah

Bookmakeři tipují, že Rath si místo ministra do voleb udrží

zpět
2.3.2006

Post ministra zdravotnictví si pro mnohé kontroverzní David Rath podle odhadu bookmakerů do parlamentních voleb udrží. Sázková kancelář Tipsport vypsala na jeho úspěch kurz 1,25:1. Naopak na to, že Rath ministerstvo do 1. června opustí, dala kurz 3,2:1...

PRAHA -

Ministr, jehož odvolání žádají soukromí lékaři, zubaři, lékárníci, malé nemocnice a také některé pacientské organizace, se tak po čtyřech měsících ve funkci stal předmětem společenské sázky. Ačkoli proti jeho krokům uspořádali nespokojení

zdravotníci v pátek 24. února demonstraci na Staroměstském náměstí, měnit na svých záměrech prý nic nehodlá.

Rath tvrdí, že jeho dosavadní postup se osvědčil. Nad zadluženou Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) vyhlásil loni v listopadu nucenou správu. Podařilo se mu přesvědčit vládu, aby do zdravotnictví poslala několik miliard, o další miliardy usiluje.

Propad, který podle odhadu měl na přelomu roku činit 14 miliard,byl o čtyři miliardy nižší. Nejnovější zvýšení pojistného, jež hradí stát za děti, důchodce a nezaměstnané, přineslo další peníze a propad VZP klesl na sedm miliard.

Rath je jako nestraník pražským volebním lídrem ČSSD a vážně uvažuje o tom, že ještě do parlamentních voleb, údajně do konce března, do této strany vstoupí.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Bookmakeři tipují, že Rath si místo ministra do…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné