Přejít na obsah

Boskovická nemocnice už je bez neurologického oddělení

zpět
27.7.2006

V boskovické nemocnici od července nefunguje neurologické oddělení. Protože lůžková část neurologie je i v Blansku, Všeobecná zdravotní pojišťovna ( VZP) Boskovicím vypověděla ke konci loňského roku smlouvu, a následovaly i další pojišťovny...

Boskovice -

“ Bylo jen otázkou času, kdy to tak dopadne,“ uved, jednatel společnosti Nemocnice Boskovice Jaroslav Černý. Neurologická ambulance však zůstává.

Vzhledem k tomu, že neurologie byla nejnovějším a nejlépe vybaveným oddělením nemocnice, obsadí několik volných lůžek operovaní pacienti ortopedie a gynekologie. “ Využití druhé části ještě s primáři zvážíme,“ doplnil Černý.

Dětská jednotka intenzivní péče ( JIP), o kterou se s nemocnicí pře VZP, zůstane v Boskovicích zachována. Zástupci pojišťovny tvrdili, že jednotka nebyla správně využívána, podle Jaroslava Černého by se ale smluvní vztahy mělo podařit obnovit v srpnu, nejpozději v září. “ Neodkladnou péči teď poskytujeme pacientům VZP zdarma a k dalšímu ošetření je překládáme do Brna. Klientů ostatních pojišťoven se to netýká,“ vysvětlil Černý.

Rovnost


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Rovnost

Komentovat článek: Boskovická nemocnice už je bez neurologického…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné