Boskovická nemocnice už je bez neurologického oddělení

V boskovické nemocnici od července nefunguje neurologické oddělení. Protože lůžková část neurologie je i v Blansku, Všeobecná zdravotní pojišťovna ( VZP) Boskovicím vypověděla ke konci loňského roku smlouvu, a následovaly i další pojišťovny…

Boskovice –

“ Bylo jen otázkou času, kdy to tak dopadne,“ uved, jednatel společnosti Nemocnice Boskovice Jaroslav Černý. Neurologická ambulance však zůstává.

Vzhledem k tomu, že neurologie byla nejnovějším a nejlépe vybaveným oddělením nemocnice, obsadí několik volných lůžek operovaní pacienti ortopedie a gynekologie. “ Využití druhé části ještě s primáři zvážíme,“ doplnil Černý.

Dětská jednotka intenzivní péče ( JIP), o kterou se s nemocnicí pře VZP, zůstane v Boskovicích zachována. Zástupci pojišťovny tvrdili, že jednotka nebyla správně využívána, podle Jaroslava Černého by se ale smluvní vztahy mělo podařit obnovit v srpnu, nejpozději v září. “ Neodkladnou péči teď poskytujeme pacientům VZP zdarma a k dalšímu ošetření je překládáme do Brna. Klientů ostatních pojišťoven se to netýká,“ vysvětlil Černý.

Rovnost

Boskovická nemocnice už je bez neurologického oddělení
Ohodnoťte tento článek!