Přejít na obsah

Brandýská nemocnice má problémy s vyplácením mezd

zpět
16.5.2011
peníze, peněženka
zvětšitpeníze, peněženkaZdroj: www.innosight.com

peníze, peněženka | Zdroj: www.innosight.com

 

Brandýská nemocnice má od února problémy s vyplácením mezd. Některé sestry již kvůli tomu napsaly dopis hejtmanovi Davidu Rathovi (ČSSD), který hodlá do nemocnice poslat v nejbližší době kontrolu.

Informoval o tom sobotní deník DNES.

Vlastník nemocnice, společnost PP Hospitals, kterou loni koupil podnikatel Petr Švikovský, je v insolvenčním řízení. To je podle Švikovského příčinou současných problémů, dluhy věřitelům však odmítá.

„Až kolem 24. dubna začaly chodit první výplaty za únor, březnová je také ve skluzu. Problém je, že vedení nemocnice se zaměstnanci nekomunikuje, nikdo nic neví,“ řekl MfD zdroj z nemocnice. Vedení to však popírá, zaměstnance prý pravidelně informuje.

Kvůli nejistotě v poslední době z nemocnice odešlo zhruba 13 zaměstnanců. „Předchozí majitel měl u banky v Dačicích kontokorentní úvěr a poddlužníkem ustanovil VZP, která do Dačic posílala platby. Dačická banka se pak lekla insolvenčního řízení, chtěla úvěr okamžitě splatit, tak stáhla platby z VZP a nastaly problémy s vyplácením mezd,“ uvedl Švikovský. Jedenáctimilionový úvěr v Dačicích prý zaplatil z vlastních peněz a nyní slibuje, že další výplatní termíny už dodrží.

Podle pojišťovny není zdravotní péče v nemocnici ohrožena. „Žádné signály o ohrožení poskytované péče nemáme,“ uvedla Marcela Mommersová z VZP. Pojišťovna v nemocnici od doby, co změnila majitele, na kontrole nebyla, ačkoli to avizovala.

Stejně tak kraj, který tam však podle Ratha pošle kontrolu v nejbližší době. „Předchozí kontroly zjistily vážné nedostatky, které se vždy podařilo alespoň částečně odstranit. Nicméně stávající zákon nedává kraji kompetence dosáhnout skutečné a hlavně trvalé nápravy,“ uvedl hejtman.

Do insolvenčního řízení se podle MfD přihlásili další věřitelé a soudkyně podá žádost na ustanovení insolvenčního správce. Ten přezkoumá, zda jsou pohledávky platné. Švikovský je všechny odmítá.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Brandýská nemocnice má problémy s vyplácením…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné