Přejít na obsah

Brandýská nemocnice zvažuje žalobu na Ratha

zpět
27.7.2009

Spor o kvalitu péče v soukromé brandýské nemocnici může zřejmě skončit u soudu. Zařízení zvažuje, že zažaluje Středočeský kraj. Důvodem jsou výroky hejtmana Davida Ratha (ČSSD), ten v médiích nemocnici kritizoval a obvinil ji z různých pochybeních. Zařízení se ale brání, tvrdí, že původní kontrola prokázala dostatečné personální zajištění...

Nemocnice je přesvědčena, že hejtman svou kritikou poškodil její dobré jméno a v těchto dnech se vedení radí s právníky o podání žaloby. David Rath totiž v médiích tvrdil, že nemocnice nemá dostatek personálu a kvůli tomu byla nucena uzavřít internu. Jenže vedení zařízení takový výklad razantně popřelo, interna je sice zavřena, ale důvod je prý zcela jinýdopředu ohlášené malování. Navíc kontrola, která byla krajskými pracovníky provedena minulý týden podle mluvčího ukázala, že nemocnice problémy s počtem personálu nemá. Podle mluvčí krajského úřadu Berill Maschekové ale zpráva o kontrole zatím zpracována není.

Bránit se budeme soudně

Mediální výroky hejtmana jsou podle nemocnice mimo rámec kontroly, proto nemocnice zvažuje právní kroky. „Majitel nemocnice uložil svým právníkům, aby připravili právní kroky směřující proti mediálním výrokům hejtmana Davida Ratha, které podle našeho přesvědčení poškodily dobré jméno nemocnice, vystrašily její pacienty a odradily potenciální nové zaměstnance,“ uvedl tiskový mluvčí nemocnice Tomáš Cikrt.

Rath nejprve v pondělí udělal takzvanou přepadovou kontrolu brandýské nemocnice jako reakci na její oznámení o prázdninovém omezení provozu. Kvůli každoročnímu nižšímu počtu pacientů během léta nemocnice omezila provoz chirurgické a interní ambulance a výluky využije k nezbytným hygienickým a stavební úpravám.

Výroky komentovat nebudeme

Mascheková navíc pro ČTK řekla, že kontrola měla dvě části, kromě pondělní „fyzické“ i takzvanou papírovou, kterou ve čtvrtek zajistily pracovnice zdravotního odboru krajského úřadu. „Předběžná zpráva bude hotova až začátkem příštího týdne,“ dodala. Cikrtovy výroky proto podle ní nebude kraj komentovat. Pracovnice krajského úřadu podle Cikrta prověřovaly počty personálu na jednotlivých odděleních a seznamy zaměstnanců, přepočítávaly jejich pracovní úvazky navštívily některá oddělení. Nad rámec povinností jim zdravotnické zařízení vydalo i kopie rozpisu služeb lékařů a sester.

msvo, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Brandýská nemocnice zvažuje žalobu na Ratha

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Brandýská nemocnice zvažuje žalobu na Ratha

Komentáře

dalších 35 komentářů
MUDr Jiří Kilian Re:Re:Re:Kontrola  | 31. 07. 2009 14:38

Jde o to, že hejtman není kontrolním orgánem kraje. Já mu vůbec nezazlívám návštěvu ZZ, které je samospráva zřizovagtelem/zakladatelem. A také mám za docela správné, že když jedno ze ZZ kraje omezí výrazně provoz, vydá se hejtman na návštěvu za účelem zjištění situace. Nepsal jsem o nestydadosti. T omezení provozu při stavebních pracech jsem zažil, je to vskutku úděs.

MUDr Jiří Kilian Re:Re:Re:Kontrola  | 31. 07. 2009 14:34

Vaše psaní je toliko invektivní, jaink bezobsažné. Proč bych měl mít strach ? Kdo kdy jkde psal, že naše oddělení je bezchybné ? Zjevně nechápete, oč v obecné rovině jde. Hejtman není kontrolním orgánem samosprávy. co dělali Vaši soudruzi, to pochopitelně nevím. Na našem oddělení soudruzi nikdy nebyli, kdežto formálně patřičných kontrolních návštěv řada.

Marcela Sojáková Re:Re:Kontrola  | 29. 07. 2009 13:38

No ,pokud mě paměť neklame, tak Rath udělal po nástupu do funkce kontroly v krajských nemocnicích,takže by to nebyla první kontrola svého druhu. Jiná je, že kvůli malování zavřít prakticky celou nemocnici ,aniž bych jako majitel byla domluvená s jiným zdrav. zařízením,že za mě přebere pacienty,včetně úhrad od ZP,pochopitelně, tak to je nestydatost veliká. I když zažít jednou v životě omezený provoz kvůli stavbě bych si fakt přála. To my ,jako stachanovci,když je nějaké budovatelské nadšení, smýkáme pacienty pod lešením,přeskakujeme pneumatická kladiva,všichni svorně dýcháme prach,překřikujeme hluk,ale šťastně pracujeme.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné