Břeclavská nemocnice za 26 milionů obnoví přístroje i vjezd

Nemocnice Břeclav bude mít za 26 milionů korun nové přístroje i vjezd do areálu. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí nemocnice Táňa Svobodová.

Podle ní lidé nejvíce poznají práce na vjezdu, u kterého se rozšíří silnice. Nemocnice ale pořídí i nové inkubátory nebo operační věže. Uvolnění peněz pro nemocnici schválili zastupitelé Jihomoravského kraje. Kraj je zřizovatelem nemocnice. „V prvním pololetí letošního roku jsme čerpali investiční peníze ve výši 21 milionů korun a ve druhém pololetí přijde na řadu zbytek, tedy pět milionů korun. Co se týče přístrojového vybavení, pořídíme kardiologický ultrazvuk, operační věže, inkubátory pro novorozenecké oddělení a kardiotokografie na porodní oddělení,“ vyjmenoval hospodářsko-technický náměstek Petr Baťka.

Podle něj má nemocnice skoro u všech přístrojů podepsané smlouvy a do dvou měsíců by je měla mít. Nejvíce lidé poznají práci na vjezdu. „Je to investice ve výši 1,5 milionu korun. Obnoví se povrch, rozšíří se silnice a lepší vjezd budou mít také cyklisté. Nové budou i závory pro vjezd a výjezd samostatně,“ doplnil Baťka.

Podle hejtmanovy náměstkyně Taťány Malé (ANO) jsou některá zařízení stará více než 20 let, a proto je důležité do kvality zdravotnické péče investovat. „Zařízení v nemocnicích se každý den intenzivně využívají. Proto musí být vysoké nároky na jejich funkčnost a spolehlivost,“ dodala Malá.

Nemocnice Břeclav je jednou z devíti nemocnic, které zřizuje Jihomoravský kraj. Další jsou ve Znojmě, Vyškově, Kyjově, Hodoníně, Tišnově, Ivančicích, Letovicích a v Hustopečích. Kromě toho kraj zřizuje v oblasti zdravotnictví i záchrannou službu, dětskou léčebnu a dvě dětská centra.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!