Břeclavská nemocnice zruší téměř 30 lůžek na dětském oddělení

Břeclavská nemocnice v rámci úsporných opatření sníží počet lůžek na dětském oddělení ze 79 na 52. „Další lůžka asi zrušíme i na chirurgii a kožním oddělení…

BŘECLAV – “ uvedla ředitelka.

V břeclavské nemocnici je zatím 511 lůžek. Zdravotnické zařízení musí kvůli milionovým dluhům šetřit. Nejméně obsazená jsou lůžka na dětském oddělení, které proto změny pocítí nejvíce. „Porodnost klesá. Nemůžeme si proto dovolit držet lůžka, která nepotřebujeme,“ zdůraznila Bambasová.

Změny pak podle ní asi brzy čekají i oddělení chirurgie. Prozatímní ředitelka uvažuje o likvidaci části lůžek. Další část z nich chce přeměnit na lůžka akutní rehabilitace, jichž má nemocnice málo. Záměr ale musí schválit Všeobecná zdravotní pojišťovna.

„U kožního oddělení by pak bylo výhodné vytvořit pouze denní stacionář, a to naprosto bez lůžek,“ doplnila ředitelka. Zatímco o dětském oddělení je již rozhodnuto, kdy se odehrají změny na dalších odděleních, není zatím známo.

Břeclavská nemocnice slouží regionu se 100.000 obyvateli. Její vedení hledá možnosti, jak ušetřit. Komerční bance totiž nemocnice dluží asi 22 milionů a kromě tohoto závazku se takzvané provozní dluhy zdravotnického zařízení pohybují kolem 120 až 150 milionů korun.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!