Britské nemocnice trápí rozsáhlé krádeže

Britské nemocnice se stávají terčem útoku kriminálních gangů. Kvůli jejich loupeživým nájezdům přicházejí zdravotnická zařízení o stovky tisíc liber. Zloději kradou drahé lékařské přístroje, které pak prodávají v zahraničí, počítače, léky i peníze v hotovosti…

Nemocnice jsou v tomto ohledu velmi zranitelné, protože jsou v podstatě veřejným místem.

Nemocnice York Hospital přišla loni v prosinci o endoskopické přístroje v hodnotě 300 tisíc liber (12 milionů Kč), na porodnickém oddělení West Middlesex University Hospital odcizili zloději přenosné ultrazvukové přístroje za 170 tisíc liber (6.8 milionů Kč), v Addenbrook Hospital ukradli přístroje z kardiologického oddělení za 80 tisíc liber (3.2 milionů Kč). K podobným krádežím došlo i v dalších britských zdravotnických zařízení.

Zástupci nemocnic se domnívají, že jde zřejmě o organizovaný zločin. Poukazují na to, že nešlo o běžné krádeže, ke kterým občas dochází v každé nemocnici (odcizení věcí, které patří pacientům či personálu nemocnic).

V těchto případech zloději šli „na jisto“ a ke vstupu na oddělení použili přístupové karty personálu. Nemocnice mají letos přijmout nová bezpečnostní opatření, která by výskyt podobných případů minimalizovala.

Zaměstnanci by měli přitom dbát zvýšenou opatrnost nejen na vybavení na svých odděleních, ale především si hlídat své přístupové karty, radí vedení nemocnic.

(ivb), Zdraví.Euro.cz

Ohodnoťte tento článek!