Brněnská nemocnice zrekonstruovala za 68 milionů operační sály

Fakultní nemocnice Brno dokončila třetí etapu rekonstrukce operačních sálů, která stála skoro 68 milionů korun. Týkala se čtyř operačních sálů pro ortopedickou kliniku, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Pavel Žára. Podle něj budou do konce letošního roku zrekonstruovány sály ve čtyřech etapách téměř za 400 milionů korun. Většinu nákladů pokryje dotace z Evropské unie.

Rekonstrukce sálů v budově CH začala v nemocnici loni v prosinci. První etapa za 63 milionů skončila v březnu, opraveny byly chirurgické sály. Druhá jarní etapa za téměř 70 milionů se týkala dvou urologických a jednoho bariérového sálu, což je sál určený pro operace s vysokým rizikem přenosu infekce. Nyní skončila třetí etapa, v ní šlo o celkovou rekonstrukci čtyř operačních sálů pro ortopedickou kliniku, a to včetně místností na sály přímo navazující, tedy přípravy a odvoz pacienta, mytí lékařů a sterilní sklad.

Součástí rekonstrukce bylo vybourání všech příček a podlah, které stavební firma vyměnila. „Namísto stěnových konstrukcí operačních sálů z cihelného zdiva jsou nově použity lehké montované konstrukce tvořené nosnou ocelovou konstrukcí,“ uvedl mluvčí. Firma také kompletně vyměnila rozvody vzduchotechniky, nové jsou i rozvody elektrického slaboproudu či medicinálních plynů.

Nyní začíná závěrečná čtvrtá etapa, hotovo by mělo být do konce listopadu. Etapa bude zahrnovat práce na sálech pro neurochirurgii a stomatochirurgii. Rekonstrukce se dělá za provozu, vždy omezí jen některé z dotčených sálů.

Ohodnoťte tento článek!