Přejít na obsah

Brněnská Úrazová nemocnice omezí zubařskou pohotovost

zpět
15.12.2017
zvětšitZdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

 

Brněnská úrazová nemocnice zkrátí v příštím roce stomatologickou pohotovost. Může za to velké pracovní vytížení zubařů. V pracovní dnech bude pohotovost fungovat od 18:00 do půlnoci, o víkendech bude v provozu od 8:00 do 20:00.

Omezení včera schválili jihomoravští zastupitelé. Na zajištění lékařské pohotovosti různého druhu ve všech nemocnicích kraje vyčlenili celkem 52 milionů korun, což znamená meziroční nárůst o deset procent. „Jsem rád, že se podařilo zachovat dosavadní rozsah tohoto typu lékařské péče. Jedinou výjimkou je zkrácení poskytování lékařské pohotovostní služby v oboru stomatologie,“ uvedl radní Igor Chlup.

Změna podle něj vyšla z požadavku Úrazové nemocnice Brno. Dosud v ní byla zubní pohotovost ve všední dny od 17:00 do 07:00, o víkendech nepřetržitá. Zkrácení doby poskytování stomatologické lékařské pohotovostní služby odůvodnila nemocnice hlavně náročností poskytované služby. Využívají ji často neregistrovaní pacienti ve špatném zdravotním stavu a pacienti, u kterých není okamžité lékařské ošetření nutné.

„Doposud šlo o jakýsi nadstandard, jehož omezení by nemělo způsobit problémy v případech, kdy nejde o ohrožení života,“ uvedl radní. Dodal, že zhruba za dva měsíce na jednání s Úrazovou nemocnicí Jihomoravský kraj vyhodnotí fungování lékařské pohotovostní služby po této změně.


Komentovat článek: Brněnská Úrazová nemocnice omezí zubařskou…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné