Přejít na obsah

Brněnský krajský soud prověří verdikt v kauze tkáňové banky

zpět
13.5.2008

Podle obžaloby bylo od září 2002 do října 2004 v 26 případech z Brna do společnosti Euroskinbank v Nizozemsku transportováno přibližně 597.000 centimetrů čtverečních kožních štěpů. Brněnská fakultní nemocnice, která banku provozuje, přišla podle policejních expertů o sedm milionů korun...

Brněnský krajský soud se bude v odvolacím řízení zabývat kauzou brněnské tkáňové banky. Její bývalý šéf Jiří Adler byl loni v listopadu za nelegální obchody s lidskou kůží odsouzen k podmínce a pokutě 1,5 milionu korun.

Spolu s ním byli potrestáni i jeho čtyři někdejší podřízení. Proti verdiktu se ale odvolali. Proto musí závěry ve verdiktu brněnského městského soudu projednat krajský soud.

Pracovníkům tkáňové banky hrozilo původně až osm let vězení. Podle obžaloby bylo od září 2002 do října 2004 v 26 případech z Brna do společnosti Euroskinbank v Nizozemsku transportováno přibližně 597.000 centimetrů čtverečních kožních štěpů.

Brněnská fakultní nemocnice, která banku provozuje, přišla těmito transakcemi podle policejních expertů o sedm milionů korun.

„Hanebně si nechali platit za části lidského těla. Lidské tělo ale nesmí být předmětem obchodu,“ uvedl v odůvodnění verdiktu soudce Aleš Dufek, který se touto kauzou zabýval.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Brněnský krajský soud prověří verdikt v kauze…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné