Přejít na obsah

Brněnský soud se začne zabývat případem tkáňové banky

zpět
5.10.2007

Brněnský městský soud se začne zabývat případem někdejšího šéfa Tkáňové banky Fakultní nemocnice v Brně Jiřího Adlera a jeho bývalých pěti podřízených. Policie jim klade za vinu, že nelegálně vyváželi kožní štěpy z banky do Nizozemska...

Brněnský městský soud se dnes začne zabývat případem někdejšího šéfa Tkáňové banky Fakultní nemocnice v Brně Jiřího Adlera a jeho bývalých pěti podřízených. Policie jim klade za vinu, že v letech 2003 až 2004 připravili nemocnici nelegálními obchody s lidskou kůží o sedm milionů korun. Kožní štěpy z banky dostávala firma Euroskinbank v Nizozemsku.

Za nedovolené nakládání a obchod s lidskými tkáněmi a orgány hrozí až osm let vězení. Tkáňová banka zpracovává a uchovává vzorky kůže odebírané obětem různých neštěstí. Používány jsou například při různých plastických operacích. Vzorky z brněnské nemocnice by měly být použity v Česku. Pokud jsou vyváženy, pak jen v případě, že na ně čeká v zahraničí konkrétní pacient.

V letech 2003 až 2004 se to ale nedělo. Štěpy dostávala nizozemská společnost, která Adlerovi a jeho kolegům zasílala finanční odměny na jejich účty. Část z této hotovosti šestice použila pro vlastní potřebu. Za většinu prostředků nakoupila Nadace Život a další instituce přístrojové vybavení, které má tkáňová banka v zápůjčce. Technika byla podle žaloby koupena za peníze z nezákonných obchodů.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Brněnský soud se začne zabývat případem tkáňové…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Brněnský soud se začne zabývat případem tkáňové…

Komentáře

další 3 komentáře
JAV Re:Re:Zloději ukrali "státu" kůži z občanů,kterých se nikdo nezeptal!  | 6. 10. 2007 20:12

= oba prodejci jsou na stejné úrovni.

katango Re:Zloději ukrali "státu" kůži z občanů,kterých se nikdo nezeptal!  | 6. 10. 2007 12:21

Bohužel ani při svém vzdělání a kvalifikaci nechápu,co tím míníte.Jinak ovšem stát dře kůži zaživa z mnoha občanů a nikoho se na nic neptá.

Jiří Antonín Votýpka Zloději ukrali "státu" kůži z občanů,kterých se nikdo nezeptal!  | 5. 10. 2007 14:19

Stát se Vás nezeptal zda se můžře vaše kůže vyvážet? Vidíte a teď takto "zcizenou "kůži mu ukradli "zloději". Soudu vadí nejvíce výše škody. O šat Krista žoldáci losovali, o kůži jeho beránků se přetahují Vaši rovnocenní "ochránci".

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné