Přejít na obsah

Brno přesune lůžka z LDN na Červeném kopci do Úrazové nemocnice

zpět
7.12.2016
Úrazová nemocnice
zvětšitÚrazová nemocnice
Autor: Jan Rasch

Úrazová nemocnice | Autor: Jan Rasch

 

Brno převede 25 lůžek z léčebny dlouhodobě nemocných na Červeném kopci do Úrazové nemocnice.

Budovy léčebny jsou už několik let v nevyhovujícím stavu a město již v roce 2012 rozhodlo, že se nebudou rekonstruovat. Během příštího roku by se měly přesunout do nových prostor Nemocnice Milosrdných bratří i další dva pavilony léčebny se 48 lůžky, řekl na tiskové konferenci náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL). Péče o pacienty nebude při přesunu omezena.

Na Červeném kopci má detašované pracovnice právě Nemocnice Milosrdných bratří, což je příspěvková organizace města stejně jako Úrazová nemocnice. „V ní máme prostor i s lůžky připravený, jen jsme ještě neměli smlouvy s pojišťovnami. Postupně tam přesuneme pacienty i personál,“ řekl Hladík.

Cihlové budovy léčebny začaly sloužit v roce 1888 jako městská infekční klinika. Současný stav staveb na Červeném kopci už je mizerný a podle odborných posudků se nevyplatí rekonstrukce. Objekty tak čeká demolice.

Město má dvě varianty budoucího využití areálu. „Jako prioritní je opětovné využití pro sociální služby. Podle analýzy chybí v Brně 200 lůžek v domovech pro seniory,“ řekl Hladík. Pokud by tento plán města nevyšel, areál by se prodal ke komerčnímu využití, avšak s jasně daným regulačním plánem. Jedná se o poměrně atraktivní lokalitu.

Brno má s Nemocnicí Milosrdných bratří uzavřenou smlouvu na 20 let o poskytování péče pro dlouhodobě nemocné, která vyprší v listopadu 2018. „Během příštího roku chceme intenzivně jednat a přichystat dohodu ještě do konce příštího roku, abychom neschvalovali nic na poslední chvíli,“ řekl Hladík.


Komentovat článek: Brno přesune lůžka z LDN na Červeném kopci do…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné