Brno vybralo první čtyři byty pro ubytování zdravotních sester

sestra

Brno vybralo první čtyři velkometrážní byty, které pronajme brněnským nemocnicím, aby zde mohly ubytovat zdravotní sestry převážně ze Slovenska či Ukrajiny.

Kvůli pronájmu se chystá rekonstrukce třetího a čtvrtého patra domu v Kobližné ulici, kde jsou čtyři byty. Další vytipované byty jsou v Zámečnické a Beethovenově. Nemocnice budou moct nabídnout mladým sestrám ubytování jako benefit, řekl dnes na tiskové konferenci náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL).

Byty by měly být nachystané k nastěhování zhruba za rok. Jde zpravidla o pěti- či šestipokojové byty o velikosti až 150 metrů čtverečních. „Pro rodiny jsou nevhodné, navíc u nich nejde parkovat. Mladé sestry jsou ochotné bydlet společně, každá bude mít samostatný pokoj. Aby měly dostatečný komfort, uděláme tam například dvě toalety,“ vysvětlil Hladík.

Nemocnice si od města pronajmou byty za cenu měsíčně 96 korun za metr čtvereční, což vychází zhruba na 2500 až 3000 korun pro jednu sestru. „Je pak na nemocnicích, kolik a jak budou účtovat nájemné sestrám. Má to však být benefit, protože v Brně aktuálně chybí 100 sester. Kvůli tomu jsou například delší čekací doby na některé operace,“ uvedl Hladík.

Současná poptávka nemocnic je po deseti bytech. Rekonstrukce bytů v Kobližné ulici má vyjít na šest milionů korun. Další konkrétní byty město teprve určí. Je to pro něj výhodné, protože v majetku města je v centru řada bytů, které jsou dlouhodobě nepronajaté. Jsou totiž příliš velké, často v neuspokojivém stavu a nedá se u nich parkovat.

Ohodnoťte tento článek!