Bude mít nemocnice partnera?

Před několika týdny se objevily první známky zájmu společnosti Mediterra stát se strategickým partnerem vysokomýtské nemocnice. „Momentálně není v této záležitosti…

Vysoké Mýto – vůbec nic nového. Ředitelka nemocnice Ivana Urešová požádala zástupce firmy, kteří se na naši výzvu ve Vysokém Mýtě zastavili, aby navštívili zřizovatele nemocnice, tedy naši radnici, neboť zřizovatelem zařízení je město Vysoké Mýto. Snahou je, aby nás firma seznámila se svou představou spolupráce. Nově se však ještě nikdo neobjevil,“ řekl včera starosta města Bohuslav Fencl.

Radnice sdělila firmě, že by chtěla znát podmínky, za jakých by bylo možné spolupracovat. Neví se přesně, zda by firma chtěla provozovat dlouhodobě všechny čtyři obory akutní péče a jednat s pojišťovnami o úhradě poskytované péče. Zástupce firmy si jen vyžádal u ředitelky zařízení některé podklady. Ta upozornila, že další podklady mu poskytne zřizovatel. Jak však starosta dodal, je dosud „ticho po pěšině“.

Společnost působí v nemocnicích několika měst České republiky, mj. v západních Čechách v místech, kde jsou nemocnice v majetku města (jsou zřizovány městem). Vzhledem k tomu, že koncepce akutní zdravotní péče v Pardubickém kraji, vypracovaná vloni radními kraje, nepočítá s existencí akutní péče ve vysokomýtské nemocnici, ukazuje se případná spolupráce jako jedna z možností dalšího fungování tohoto zařízení. To uzavřelo hospodaření loňského roku ziskem 26 tisíc korun, nejde tedy o žádné ztrátové zařízení, a to ani při pohledu na minulá léta.

O případné spolupráci a vstupu firmy do zdravotnictví Vysokého Mýta bude v případě odpovídajícího zájmu Mediterry rozhodovat rada a zastupitelstvo města.

Hradecké noviny, 26.3.2002

Ohodnoťte tento článek!