Přejít na obsah

Budoucnost středočeského zdravotnictví

zpět
22.9.2008

O nejbližší budoucnosti středočeského zdravotnictví má jeho hejtman Petr Bendl jasnou představu: "Jednoznačně klíčovou záležitostí je pro nás zahájení stavby nových pavilonů v nemocnicích Kolín, Kladno a Příbram," uvedl hejtman a dodal, že kraj zároveň vloží významnou částku do modernizace zbývajících dvou oblastních nemocnic (Benešov a Mladá Boleslav). Bendl zároveň připomněl, že se v loňském roce podařilo dokončit rozsáhlou přístavbu kolínské nemocnice...

Investice krajského úřadu do oblastních nemocnic zvýšily kvalitu zdravotní péče v regionu. V modernizaci chce hejtmanství pokračovat a posunout zdravotnictví ve Středočeském kraji na evropský standard.

O nejbližší budoucnosti středočeského zdravotnictví má jeho hejtman Petr Bendl jasnou představu: „Jednoznačně klíčovou záležitostí je pro nás zahájení stavby nových pavilonů v nemocnicích Kolín, Kladno a Příbram,“ uvedl hejtman a dodal, že kraj zároveň vloží významnou částku do modernizace zbývajících dvou oblastních nemocnic (Benešov a Mladá Boleslav). Bendl zároveň připomněl, že se v loňském roce podařilo dokončit rozsáhlou přístavbu kolínské nemocnice. „Jedná se o nový pavilon urgentního příjmu, centrální sterilizace a zobrazovacích metod,“ konstatoval hejtman s tím, že částka, kterou si přístavba v Kolíně vyžádala, byla zhruba 400 milionů korun. Úkolem kraje pro nejbližší čtyři roky by měla být modernizace kladenské nemocnice a nemocnice Příbram. „Dokončení přístavby kolínské nemocnice byla jen první fází modernizace, současně se rozbíhá modernizace tří dalších oblastních nemocnic,“ vysvětlil Petr Bendl. Dostavba nemocnice v Příbrami by měla být ukončena zhruba v roce 2010 a ukončení dostavby kladenské nemocnice je plánován na rok 2011.

Důležitá je kvalita

V případě modernizací dalších nemocnic v majetku kraje je časový horizont velmi podobný, v průběhu dalších čtyř let by se měla péče v oblastních nemocnicích posunout na evropský standard. Dalším úkolem pro středočeský krajský úřad je bezesporu zajištění řady dalších stanovišť posádek záchranné služby. V letošním roce se jejich působnost rozšíří o čtyři stanoviště v Březnici, Zdibech, Roztokách u Křivoklátu a Zbraslavicích a v následujících letech k nim přibude ještě dalších pět stanovišť záchranky. „Naším prvořadým cílem je v příštích letech dotvořit moderní, na všech úrovních fungující záchrannou službu, připravenou řešit všechny typy náhlého zhoršení nebo ohrožení zdravotního stavu, a to včetně připravenosti na řešení všech mimořádných situací,“ upřesnil hejtman Středočeského kraje Petr Bendl.

Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Budoucnost středočeského zdravotnictví

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Budoucnost středočeského zdravotnictví

Komentáře

dalších 5 komentářů
Re:Re:Re:tady je to  | 22. 09. 2008 15:41

A kdo se lidí konkrétně ptá na jejich přání ?

katango Re:Re:tady je to  | 22. 09. 2008 14:31

Nejen Afrika ? Četla jsem knihu " nejsevernější lékař " ,jméno autora jsem bohužel zapomněla,byl to nějaký dánský lékař a je o o jeho praxi v Grónsku.Moc pěkné.Tady určitě na tom nejsme tak špatně,co se počtu lékařů týče.Nevím,jak veliké je Grónsko,a myslím,že tam byl sám.Tak co lidi furt chcete ?

Přeháníme Re:tady je to  | 22. 09. 2008 14:04

Co by za to dala Afrika ? Otrokářství jí postihlo až,až.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné