Přejít na obsah

Budování léčebny pro válečné vysloužilce začalo

zpět
12.7.2006

Budovy bývalého hospodářského dvora Klášterního Hradiska v Olomouci se dočkaly prvních stavebních úprav. Budují se garáže, následovat by měly opravy fasád a střech. Právě na ty ale zatím ministerstvo obrany neposkytlo slíbené finance, a tak se o dalším osudu léčebny bude jednat...

Olomouc -

Rekonstrukce hospodářského dvora proběhne v několika etapách. „Začala už první z nich, ta zahrnuje budování garáží. Navázat bychom měli s opravami střech a fasád, kde jsme už ukončili výběrové řízení. Vyvstaly ale komplikace s peněžními prostředky, které jsme měli přislíbené od našeho zřizovatele, proto s ním v nejbližších dnech budeme jednat,“ uvedl Lubomír Dobeš, ředitel Vojenské nemocnice v Olomouci.

„Můžeme pouze uvést, že jednání skutečně proběhnou. Náměstek ministra obrany spolu s vedením z ostatních úseků přijedou do Olomouce, aby si prohlédli průběh rekonstrukce a vyjasnili si další postup,“ sdělila Jindřiška Verešová z tiskového oddělení ministerstva obrany. To mělo poskytnout právě finance na opravu střech a fasád ve výši třicet milionů korun.

Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 165 milionů korun. Léčebna pro vojenské vysloužilce má sloužit především veteránům z druhé světové války, těch žije v Česku podle odhadů armády asi čtyři tisíce. Využít ji ale mohou i účastníci zahraničních misí. Bude poskytovat péči jak soběstačným klientům, tak i těm, kteří potřebují ošetřovatelské zázemí nebo jsou napojeni na lékařské přístroje.

„Svým významem tato stavba přesahuje rámec armády. Její součástí bude i centrum prevence alkoholismu a toxikologie nebo oddělení chronické a resuscitační péče pro ty, kteří musí být kvůli zachování vitálních funkcí napojeni na přístroje. Pokud armáda kapacitu těchto lůžek plně nevyužije, budou k dispozici samozřejmě obyvatelům Olomoucka,“ doplnil Dobeš.

Regionální deníky


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Budování léčebny pro válečné vysloužilce začalo

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné