Přejít na obsah

Bulovka bojuje proti infekcím

zpět
24.2.2015
MRSA.
zvětšitMRSA.
Autor: Wikimedia/NIH

MRSA. | Autor: Wikimedia/NIH

 

Nemocnice Na Bulovce získala certifikát za projekt omezení výskytu infekcí ve zdravotnických zařízeních.

V Nemocnici Na Bulovce, která je akreditována Spojenou akreditační komisí (SAK), trvale probíhají kontrolní i výukové programy personálu, které se zaměřují na udržování resp. zvyšování kvality léčebné péče.

V rámci těchto programů se pracovníci odpovídající trvale vzdělávají a rozvíjejí další činnosti. V roce 2014 byli se svým projektem „Implementace preventivních opatření u infekce spojené s poskytováním zdravotní péče v podmínkách velkého zdravotnického zařízení“ vybráni do celostátního programu Project HOPE, kde zastupovali naši nemocnici.

Tým ve složení MUDr. Hana Roháčová, Ph.D., Mgr. Klára Rašková a Bc. Eva Pekárková obhájil projekt v lednu 2015. Projekt bude v následujících měsících realizován při poskytování zdravotní péče v naší nemocnici.

„Smyslem projektu je omezit výskyt infekcí, které vznikají ve všech zdravotnických zařízeních v celém světě v souvislosti s pobytem pacientů v nemocnici. V našem zdravotnickém zařízení by měl být výskyt těchto závažných komplikací omezen na co nejmenší míru tak, aby Nemocnice Na Bulovce byla bezpečným místem s minimálním výskytem těchto infekcí,“ uvedl mluvčí nemocnice Martin Šalek.


Autoři

(red), zdravi.e15.cz

Komentovat článek: Bulovka bojuje proti infekcím

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné