Přejít na obsah

Bulovka kvůli Dunglovi přenechala lůžka konkurenci. A přijde o miliony

zpět
1.11.2011
FN Na Bulovce
zvětšitFN Na Bulovce
Autor: Leoš Chodura

FN Na Bulovce | Autor: Leoš Chodura

 

Fakultní nemocnice Na Bulovce přenechala dvacet svých lůžek na ortopedické klinice, kterou vede Pavel Dungl, konkurenční soukromé klinice Orto Reha. Tu na Bulovce zřídil právě známý ortoped. Nemocnice se tím připravila o 700 tisíc korun měsíčně.

Fakultní nemocnice Na Bulovce na jaře vyslyšela volání ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), aby nemocnice šetřily a omezily počty akutních lůžek. Sliboval, že zdravotní pojišťovny neseškrtají nemocnicím peníze, které jim na lůžka měsíčně platí.

Bulovka proto zrušila dvacet lůžek na ortopedické klinice. Tu vede známý ortoped Pavel Dungl, který operoval například i prezidenta Václava Klause.

Jenže nyní se ukazuje, že šetření bylo jen naoko. Nemocnice totiž uvedených 20 lůžek fakticky přepustila soukromé klinice Orto Reha. Tu si přímo na Bulovce zřídil právě Dungl. Samotná nemocnice se tím tak připravila o zhruba deset milionů korun ročně.

Všeobecná zdravotní pojišťovna jí totiž od října zkrátila platby o 700 tisíc měsíčně. „VZP vyhověla žádosti obou zařízení převést lůžkovou kapacitu včetně související úhrady. Proto se těchto lůžek slib pana ministra netýkal,“ uvedl mluvčí VZP Jiří Rod.

Nemocnice si ztráty nepřipouští

Nemocnice tvrdí, že ji převedení lůžek na Orto Reha v žádném případě nepoškodilo. „Ještě to není možné vyčíslit, protože jednáme s pojišťovnou, aby nám platby nekrátila,“ říká mluvčí nemocnice Martin Šalek. Ani Dungl si to, že by nyní jeho soukromá klinika vydělávala na úkor nemocnice, nepřipouští.

Pokračování článku na IHned.cz nebo ZDE


Klíčová slova

Autoři

Marek Pokorný, ihned.cz

Komentovat článek: Bulovka kvůli Dunglovi přenechala lůžka…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Bulovka kvůli Dunglovi přenechala lůžka…

Komentáře

dalších 5 komentářů
pepe.k boj  | 1. 11. 2011 22:41

proti korupci v podání 3koalice? Taky jste byli takoví (k)okoti že jste je volili? Já ano... K dalším volbám už nejdu, a nebo volím komunisty - jenom proto, abych se těm (K)URVÁM ZLODĚJSKÝM pomstil... Stejně to máme za to, že jsme v listopadu poslouchali přiblblé umělce a studenty jiných paoborů a nikoho nepověsil !

98 Z každé kliniky  | 1. 11. 2011 20:59

udělat soukromé zdravotnické pracoviště.

srs tunel?  | 1. 11. 2011 18:15

Mě se situace jeví tak, že prof. Dungl tuneluje vlastní kliniku, Inu trh vyřeší vše, to jsou výsledky této teze.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné