Přejít na obsah

Bulovka rekonstruuje zvláštní operační sál pro nebezpečné nákazy

zpět
17.9.2010
FN Bulovka
zvětšitFN BulovkaZdroj: www.fnb.cz

FN Bulovka | Zdroj: www.fnb.cz

 

Fakultní nemocnice Bulovka rekonstruuje speciální operační sál určený pro pacienty s nebezpečnými nákazami. Klinika infekčních nákaz na Bulovce je nejvýznamnější pracoviště svého druhu v republice, řekla ředitelka nemocnice Kateřina Toběrná.

Zvýší se kvalita péče i bezpečnost pacientů a zdravotníků, uvedla. Provoz nově zrekonstruovaných částí kliniky by měl být zahájen v březnu příštího roku.

Náklady na stavební a technologické vybavení vyjdou zhruba na 60 miliónů korun, z toho 15 miliónů jde z norských fondů.

Vybavení dnešního operačního sálu je podle vedení nemocnice zcela nedostačující, neodpovídá současným hygienický a epidemiologických měřítkům, i když jsou na infekční kliniku posíláni pacienti s nejtěžším virovým onemocněním z celé ČR. Jde třeba o pacienty s otevřenou tuberkulózou, HIV pozitivní a další.

Zásahy se provádějí postupně během provozu. Rekonstrukce středové části kliniky zahrnuje čtyři podlaží. Kromě operačního sálu opatřeného vzduchotechnikou se zabezpečením proti úniku choroboplodných zárodků vznikne menší zákrokový sál, sterilizace a strojovna vzduchotechniky.

Rekonstrukce byla zahájena letos v červenci. Stavební práce by měly skončit v půlce října, dokončení je plánováno na únor příštího roku. První pacienti by měli být operováni v novém provozu v březnu 2011.

Vedení nemocnice by chtělo v budoucnu pokračovat v rekonstrukci západních stanic, které si vyžádají zhruba 200 miliónů korun.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

15.2. Praha uvažuje o koupi Bulovky Praha uvažuje o koupi Bulovky
3 příspěvků
15.12. Bulovka nepřipouští, že by v kauze ztraceného pacienta chybovala Bulovka nepřipouští, že by v kauze ztraceného pacienta chybovala
5 příspěvků

Komentovat článek: Bulovka rekonstruuje zvláštní operační sál pro…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné