Bývalá poslankyně jde do dozorčí rady

Do funkce v dozorčí radě VZP navrhl dlouholetou ústeckou političku Květoslavu Čelišovou (KSČM) její poslanecký klub. „Jsem ráda, že mi dali důvěru a že jsem prošla i poslaneckou sněmovnou,“ přiznala bývalá poslankyně, která novou funkci bere jako příležitost ovlivnit chod Všeobecné zdravotní pojišťovny…

„Snad se nám podaří situaci VZP zlepšit natolik, aby byla větším přínosem pro lidi.“

Na svém novém působišti chce Čelišová dále pokračovat v práci, kterou prosazovala ve své politické kariéře. „Jde především o oblast rodinné a sociální politiky,“ upřesnila.

Svou spolupráci si dovede představit i s bývalou ministryní zdravotnictví Miladou Emerovou, která taktéž míří do dozorčí rady pojišťovny. „Jde o velice seriózní dámu, která je i velkou odbornicí,“ míní Čelišová.

Odmítá ale kritiku ohledně toho, že v radě VZP sedí i lidé, kteří ke zdravotnictví tak blízko nemají. „Pojišťovna má velký záběr působnosti, a proto by tu měli být lidé z různých oblastí, s různými názory a zkušenostmi, nejen odborníci přímo ze zdravotnictví,“ řekla politická.

Po poslanecké lavici se jí ale podle vlastních slov nestýská. „Vůbec nelituji rozhodnutí z vysoké politiky odejít. Když sleduji nynější situaci ve sněmovně, jediné řešení vidím v předčasných volbách, protože jakákoliv dohoda mezi stranami bude jen krátkodobá,“ míní Květoslava Čelišová.

Ani ona se však z politiky nestáhla úplně. „Chci se ještě jedno volební období účastnit komunální politiky v Ústí,“ prozradila své plány.

V krajské metropoli se chce zaměřit především na práci s mládeží, pomoci chce i matkám s dětmi. „Je tu totiž nedostatek mateřských škol, a to bych ráda v budoucnu změnila,“ vyvsvětlila Čelišová, podle které je ale úroveň školství v Ústí celkem na dobré úrovni.

Ústecký deník

Bývalá poslankyně jde do dozorčí rady
Ohodnoťte tento článek!