Přejít na obsah

Bývalá šéfka VZP má dostat téměř 700 tisíc korun

zpět
21.5.2007

Bývalá ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřina Musílková zřejmě dostane za poslední rok svého působení v instituci odměnu 684.000 korun. Musílková byla z funkce odvolána loni v lednu...

kvůli špatnému hospodaření pojišťovny, která měla miliardové dluhy.

Polovinu z navrhovaných 684.000 už VZP Musílkové vyplatila v polovině roku 2005. O druhých 342.000 korun bude správní rada rozhodovat ve čtvrtek. Musílková HN řekla, že si odměnu zaslouží.

VZP na konci roku 2005 ohlásila ztrátu 10,5 miliardy korun. Musílková však nebyla hodnocena podle tradičních kritérií pro manažery, jako je hospodářský výsledek. Roli hrálo například to, jestli dodržela rozpočet na provoz nebo zda začala měnit vnitřní organizaci VZP, píše list.

Podle deníku zřejmě správní rada pojišťovny odměnu Musílkové schválí. Podle právní analýzy totiž na ni má bývalá ředitelka VZP nárok. „V případě, že mi správní rada peníze nepřizná, podám žalobu,“ řekla HN Musílková.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Bývalá šéfka VZP má dostat téměř 700 tisíc korun

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Bývalá šéfka VZP má dostat téměř 700 tisíc korun

Komentáře

dalších 6 komentářů
Jaroslava Šťastná Za co ?  | 22. 05. 2007 22:52

Je to nespravedlivé. Za tak špatné hodpodaření, odvolání z funkce pro špatné řízení zdravotní pojišťovny a za špatnou práci ještě taková odměna. Od paní Musílkové je to nelidská drzost se o takovou odměnu i soudit, když ji nedostane. VZP je přece státní organizace, proč tedy stát prostřednictvím svých orgánů dovoluje na jedné straně "rozdávání" mezd a odměn v horentních částkách a na druhé straně nejsou finance na zdravotnictví, školství, sociální služby atd. Znovu zdůrazňuji, je to nespravedlivé, nezaslouží si ji, naopak by měla již vyplacenou část odměny vrátit a nést sankční důsledky za špatně odvedemou práci.

Dr.Votruba nešilte  | 22. 05. 2007 14:16

Kdyby to nerozdal Rath,rozdá to těm svým Julínek,tak vo co de?Neběsněte a zklidněte svou zaslepenou mysl.

skeptik jsou horší případy  | 22. 05. 2007 07:42

sice byla kompetentnější než její nástupce, ale ta suma je obtížně pochopitelná. nicméně mnohem horší případ byl rozdání statisícových odměn odcházejícím dráthem jeho náměstkům a pod. jejich kvalifikací byla pouze absolutní loajalita, o kvalifikaci pro dané posty nešlo ani mluvit. a to z našich daní šlo..

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné