Přejít na obsah

Bývalý hygienik Vít má za uzavření podivných smluv podmínku

zpět
30.6.2015
Michael Vít
zvětšitMichael VítZdroj: MZ ČR

Michael Vít | Zdroj: MZ ČR

 

Za uzavření nadbytečných smluv pro ministerstvo zdravotnictví zůstala bývalému hlavnímu hygienikovi Michaelu Vítovi tříletá podmínka. Ministerstvu má zaplatit 1,7 milionu korun. V odvolacím řízení o tom dnes pravomocně rozhodl pražský městský soud.

Zkušební dobu soud Vítovi zkrátil z pěti na čtyři roky. Vít se dopustil porušení pravomoci úřední osoby a porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Vít podle obžaloby netransparentním způsobem zařídil uzavření tří poradenských smluv. Poradenství pak pro ministerstvo a Státní zdravotní ústav v Ostravě poskytoval manžel Vítovy podřízené a bývalý poslanec Otakar Vychodil. Odborná hodnota poradenských textů údajně byla nulová. Podle obžaloby se o analýzy měli starat lidé z ministerstva, a nebylo tedy nutné je zajišťovat externě. Podstatou kauzy je vyvádění státních peněz v celkové výši zhruba dvou milionů korun do rukou soukromého podnikatele.

Vít se necítí vinen. V odvolacím řízení chtěl, aby soud zrušil původní podmínku a kauzu vrátil k novému projednání. Žalobci naopak chtěli, aby soud původní trest zpřísnil, a to na trest vězení.


Komentovat článek: Bývalý hygienik Vít má za uzavření podivných…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné