Přejít na obsah

Bývalý ředitel heparinové nemocnice žádá omluvu

zpět
29.5.2009

Bývalý ředitel havlíčkobrodské nemocnice Josef Pejchl chce očistit své jméno. Soudní spor ohledně heparinového vraha ho prý poškodil jak v osobním, tak pracovním životě, žádá proto omluvu od Ministerstva spravedlnosti a odškodnění ve výši 1,5 milionu korun...

Josef Pejchl byl stíhán za údajné neoznámení vražd spáchaných v nemocnici, krajský soud ho ale obvinění zprostil. Problémy s uplatněním ale zůstaly, po několika neúspěšných výběrových řízeních se proto rozhodl obrátit se přímo na ministerstvo. „Jde mi hlavně o očištění mého jména, to je pro mne zásadní záležitostí. Mé jméno je spojováno jen s negativními zprávami, a to nepůsobí na nikoho dobře. Nevím, proč bych měl být spojován s aférou, kterou jsem nezavinil a v které jsem neudělal žádnou chybu,“ vysvětloval pro Zdraví.Euro.cz důvod svého rozhodnutí Pejchl.

V případě, že uspěje, peníze chce věnovat nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. „Nejde mi o peníze, ale o princip. Přestože mé obvinění a stíhání bylo od začátku vykonstruované a ničím nepodložené, policie a státní zastupitelství ho přesto proti mně vedli,“ dodává Pejchl, který má právě kvůli heparinové kauze problémy s profesním uplatněním. „Kvůli bezdůvodnému obvinění je pro mě velice složité najít odpovídající zaměstnání, proto jsem se rozhodl proti němu bojovat. Je to boj za všechny lidi, kterým se stalo něco podobného,“ dodal.

V současné době Pejchl pracuje na městském úřadě, do zdravotnictví by se ale chtěl vrátit. „Ta práce mě bavila, myslím si, že mi i šla, proto se chci vrátit. Byl jsem na čtyřech výběrových řízeních a vycítil jsem, že problém je právě ve spojení s heparinovým vrahem,“ dodal bývalý ředitel. Pejchl byl anonymem obviněn, že o jednání Zelenky věděl a zamlčel je příslušným orgánům. Rada kraje Vysočina ho v prosinci roku 2006 ihned odvolala z funkce ředitele. Po roce a půl vyšetřování ho Okresní soud v Havlíčkově Brodě odsoudil na 10 měsíců podmíněně za neoznámení trestného činu. Krajský soud v Pardubicích pak ale Pejchla osvobodil v plném rozsahu s tím, že odůvodnění odsuzujícího rozsudku nepovažuje za správné.

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Bývalý ředitel heparinové nemocnice žádá omluvu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Bývalý ředitel heparinové nemocnice žádá omluvu

Komentáře

dalších 17 komentářů
Hausová M.D Nadsestry " managorky"  | 5. 06. 2009 08:33

V celé kause mi nejvíce vadí, že opakovaně není zmíněna odpovědnost příslušných!!! vedoucích pracovníků v tomto konkretním případě úsekov é setry , staniční sestry vrchní se stry a hlavní sestry či jak se různě jmenují v tom kterém zdravotnickém zařízení. Alespoň v naší nemocnici lékaři ani primář nejspou vedouicími pravovbíky sester, mohou je úkolovat, už ale ne kontrolovat trestat atd. Jde sice o příkrý rozpor s trestním zákoníkem , ale možná to mohla tato kausa objasnit. Vedoucí setry by kromě přípalatků za vedení a žvanění na seminářích měly nést i odpovědnost azpřímé podřízené. Nelze mít odpovědnost bez pravomocí a pravomoce bez odpovědnosti. Podíveje se na provozní řády většiny českých nemocnci a dáte mne za pravdu

Vampír V tom Havl. Brodě  | 31. 05. 2009 22:49

sú snad úplně blbí, že nevijou, jak na to, ne? Základem je přeci uvedomelý patológ a pak rýchla kremácya, súdruhovia !

VK Občane, odstřel si svého lékaře  | 31. 05. 2009 12:26

A vy jste někdy někomu dělal ošetřujícího lékaře, neřku-li primáře? Že jste tak chytrej, skoro jak rádio. Nevývratný blud české veřejnosti, že nezabíjí nemoc a její komplikace, nýbrž ten mizera lékař tím že není vševědoucí; mi stále ještě leze na nervy. Ale na případu magora Zelenky je krásně vidět, jak se tato psychologie obrací proti vám, vážená veřejnosti. Protože jakmile se odhalí chyba a komplikace, je člověk vláčen v tisku na papíře a profesionálně likvidován. Pochopitelně potom místo jejich včasného odhalování, rozborů a tím předcházení dalším chybám, se takové události přirozeně tutlají co to jen jde. Kdo bude takový sebevrah, aby se dobrovolně nechal zničit tím že odhalí chybu? Natož že ji přizná. Mimochodem - primář Longin je jedním z nejlepších a nejslušnějších AROvých primářů.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné