Přejít na obsah

Bývalý šéf úrazovky nebyl schopen konkrétních kroků

zpět
3.3.2008

"Profesor Janeček nebyl odvolán ze své funkce pro nesouhlas s rušením ÚN a s jejím stěhováním do Fakultní nemocnice Brno (FNB); naopak k tomuto definitivnímu rozhodnutí ministerstva zdravotnictví (MZ) došlo za jeho působení v čele nemocnice. Důvodem k jeho odvolání byla naprostá nespolupráce s vedením ministerstva, kdy s přestěhováním úrazovky do městské části Bohunice souhlasil," napsal ředitel ÚN v Brně Petr Svoboda...

Tvrdí to jeho nástupce ve funkci Petr Svoboda

Ředitel Úrazové nemocnice (ÚN) v Brně docent Petr Svoboda zaslal redakci Práva svoji reakci na články i na komentář, v nichž byl kritizován za odebrání osobního ohodnocení svému předchůdci Miloši Janečkovi i za některé další věci. Z jeho vyjádření vybíráme:

Profesor Janeček nebyl odvolán ze své funkce pro nesouhlas s rušením ÚN a s jejím stěhováním do Fakultní nemocnice Brno (FNB); naopak k tomuto definitivnímu rozhodnutí ministerstva zdravotnictví (MZ) došlo za jeho působení v čele nemocnice.

Důvodem k jeho odvolání byla naprostá nespolupráce s vedením ministerstva, kdy s přestěhováním úrazovky do městské části Bohunice souhlasil.

I s tím, že současných 191 lůžek se zredukuje na 37 lůžek, ale nebyl schopen žádných konkrétních kroků.

Po mém nástupu jsem jasně seznámil vedení resortu s nutností podstatně rozsáhlejších úprav a zvětšení lůžkové kapacity, spočívajících ve vyklizení celého 6. patra výškové budovy v Bohunicích, zařazení větší části 5. patra, přestavění urgentního příjmu včetně osmi lůžek ARO a jeho přidělení úrazovému centru a v neposlední řadě přistavění celého patra nad budovu patologické anatomie. Vedení MZ na tyto požadavky přistoupilo.

Nevím, jestli lze šikanou nazvat ponechání ředitelského osobního platu (nejvyššího v nemocnici). Janečkovi byla přidělena samostatná pracovna a plná volnost k lékařské i vědecké činnosti. Na žádných vizitách přehlížen nebyl, protože ředitelské vizity byly zrušeny.

K odebrání osobního hodnocení Janečkovi došlo pro opakované porušení pracovní kázně, shodou okolností jeho vlastního příkazu. Jeho tvrzení v médiích, že do FNB přejde maximálně jen čtvrtina všech zaměstnanců, je možná už na úrovni šíření poplašné zprávy, když je zřejmé, že přejdou ze zákona zaměstnanci všichni.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Bývalý šéf úrazovky nebyl schopen konkrétních…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Bývalý šéf úrazovky nebyl schopen konkrétních…

Komentáře

dalších 15 komentářů
MUDr Jiří Kilian Re:Re:Re:Re:příspěvek do diskuse  | 4. 03. 2008 17:29

nojo vlastně, zezplzně je klentíí :-))

Lubomír Konečný Re:příspěvek do diskuse  | 4. 03. 2008 15:51

A mohu se tedy zeptat,jakou částkou je financována NMB a jakou Úrazová nemocnice?Pochopil jsem,že toto je klíčové,co by bylo vhodné věděti.Doatane se nám tedy -veřejnosti tato informace?Děkuji.

Jiri Wicherek Re:Re:Re:příspěvek do diskuse  | 4. 03. 2008 13:59

Kolego, nezlobte!!!:-))

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné