Bývalý šéf úrazovky nebyl schopen konkrétních kroků

Titulní obrázek

„Profesor Janeček nebyl odvolán ze své funkce pro nesouhlas s rušením ÚN a s jejím stěhováním do Fakultní nemocnice Brno (FNB); naopak k tomuto definitivnímu rozhodnutí ministerstva zdravotnictví (MZ) došlo za jeho působení v čele nemocnice. Důvodem k jeho odvolání byla naprostá nespolupráce s vedením ministerstva, kdy s přestěhováním úrazovky do městské části Bohunice souhlasil,“ napsal ředitel ÚN v Brně Petr Svoboda…

Tvrdí to jeho nástupce ve funkci Petr Svoboda

Ředitel Úrazové nemocnice (ÚN) v Brně docent Petr Svoboda zaslal redakci Práva svoji reakci na články i na komentář, v nichž byl kritizován za odebrání osobního ohodnocení svému předchůdci Miloši Janečkovi i za některé další věci. Z jeho vyjádření vybíráme:

Profesor Janeček nebyl odvolán ze své funkce pro nesouhlas s rušením ÚN a s jejím stěhováním do Fakultní nemocnice Brno (FNB); naopak k tomuto definitivnímu rozhodnutí ministerstva zdravotnictví (MZ) došlo za jeho působení v čele nemocnice.

Důvodem k jeho odvolání byla naprostá nespolupráce s vedením ministerstva, kdy s přestěhováním úrazovky do městské části Bohunice souhlasil.

I s tím, že současných 191 lůžek se zredukuje na 37 lůžek, ale nebyl schopen žádných konkrétních kroků.

Po mém nástupu jsem jasně seznámil vedení resortu s nutností podstatně rozsáhlejších úprav a zvětšení lůžkové kapacity, spočívajících ve vyklizení celého 6. patra výškové budovy v Bohunicích, zařazení větší části 5. patra, přestavění urgentního příjmu včetně osmi lůžek ARO a jeho přidělení úrazovému centru a v neposlední řadě přistavění celého patra nad budovu patologické anatomie. Vedení MZ na tyto požadavky přistoupilo.

Nevím, jestli lze šikanou nazvat ponechání ředitelského osobního platu (nejvyššího v nemocnici). Janečkovi byla přidělena samostatná pracovna a plná volnost k lékařské i vědecké činnosti. Na žádných vizitách přehlížen nebyl, protože ředitelské vizity byly zrušeny.

K odebrání osobního hodnocení Janečkovi došlo pro opakované porušení pracovní kázně, shodou okolností jeho vlastního příkazu. Jeho tvrzení v médiích, že do FNB přejde maximálně jen čtvrtina všech zaměstnanců, je možná už na úrovni šíření poplašné zprávy, když je zřejmé, že přejdou ze zákona zaměstnanci všichni.

Právo

Bývalý šéf úrazovky nebyl schopen konkrétních kroků
Ohodnoťte tento článek!