Cabrnoch: O IZIP jsem ve VZP nikdy nehlasoval

Spoluautor projektu internetových zdravotních knížek (IZIP) a současný evropský poslanec Milan Cabrnoch z ODS tvrdí, že se hlasování o financování a užitečnosti tohoto projektu ve VZP nikdy neúčastnil. Řekl to včera před zahájením jednání parlamentní vyšetřovací komise, která prověřuje hospodaření VZP…

Cabrnoch je podezříván, že se dopustil střetu zájmů tím, že byl spoluautorem projektu IZIP a zároveň členem správní rady VZP, která hlasovala o tom, zda projekt bude hrazen z jejích prostředků.

„Když se o projektu IZIP na jednáních ve Sněmovně a správní radě VZP hlasovalo, všichni věděli, že IZIP podporuji, a tak jsem z jednání odcházel,“ řekl Cabrnoch. Podle něj by šlo o konflikt zájmů, kdyby tuto skutečnost zatajoval.

Projekt IZIP, ve kterém figurovali někteří politici ODS, ostře kritizoval ministr zdravotnictví David Rath, zdál se mu příliš drahý. Podle něj si v minulosti vyžádal asi 300 miliónů korun. Rath na něm dokládal údajné napojení ODS na peníze VZP.

Právo

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

Pospisil Jan, praktický lékař

Mám rád IZIP a pracuji s ním a i když ještě není „vypiplaný“,tak nese ovoce-zakládám pacientům virtuální elektronickou dokumentaci,přístupnou

pro pacientka kdekoli na světě. Politizování celé věci se mi nelíbí. V radě IZIPU zasedá bývalá ministryně Emmerová! Přitom jako ministryně tvrdila že elektronická dokumentace je k ničemu a zavedla papírové knížky. Emmerová je členka ODS?nebo je to celé kolem izipu politická paranoia? Přeji autorům systému pevné nervy.

Ohodnoťte tento článek!