ČAFF vyzývá Davida Ratha k dodržování zákonů

Ministr Rath nařknul distributory léčiv z vydírání. ČAFF s tímto nařčením zásadně nesouhlasí: „Je nepřijatelné, aby ústavní činitel svými výroky přímo podporoval nedodržování zákonů,“ píše ČAFF ve svém prohlášení a popírá, že by zásobování pacientů v ČR bylo jakkoli chybné…

Česká asociace farmaceutických firem reagovala na prohlášení ministra zdravotnictví Ratha ze čtvrtka minulého týdne. „Jednání distributorů považujeme za neseriózní, za vydírání českého státu, vydírání českých pacientů,“ řekl Rath.

ČAFF s tímto nařčením zásadně nesouhlasí: „Je nepřijatelné, aby ústavní činitel svými výroky přímo podporoval nedodržování zákonů. Ministr zdravotnictví tím dává veřejnosti najevo, že se v České republice vyplácí zákony nedodržovat,“ píše ČAFF ve svém prohlášení.

„ČAFF považuje za velmi podivné, když ústavní činitel nepřímo vyzývá k tomu, aby partneři, kteří jsou ve vzájemných obchodních vztazích na základě smluv uzavřených v souladu s Obchodním zákoníkem nedodržovali své závazky, které jim z těchto smluv vyplývají,“ uvádí ČAFF a obhajuje se tím, že v posledních letech, podle jejího tvrzení, probíhalo zásobování léky v ČR „bezchybně“.

(iso), www.Zdravi.Euro.cz

Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz

PharmDr.MarioČeladník

Doporučuji Dr.Rathovi doplnit volební program ČSSD o slogan : „NENÍ VĚTŠÍHO LUMPA NEŽ VĚŘITEL“!

P.S. – požadavek-platit za něco co jsem obdržel dle své objednávky,využil k vytvoření zisku,odmítl uhrazení tohoto závazku včas-je nutno považovat za „sprosté vydírání“.

Ohodnoťte tento článek!