Přejít na obsah

Část lékařů už stáhla své výpovědi

zpět
9.2.2011
pero, podpis
zvětšitpero, podpisZdroj: wordpress.com

pero, podpis | Zdroj: wordpress.com

 

Krajské zdravotní, pod kterou spadají největší nemocnice v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově, už část lékařů stáhla své výpovědi. Ty původně v rámci akce Děkujeme, odcházíme! podalo 111 z více než 820 lékařů, což bylo necelých 14 procent.

VPodle předsedy představenstva Krajské zdravotní Petra Bendy nynější počet výpovědí klesl k deseti procentům.

Naposledy svou výpověď vzali zpět lékaři z oddělení ARO v mostecké nemocnici. Vedení Krajské zdravotní podle Bendy očekává, že své výpovědi stáhnou v nejbližších dnech i další lékaři.

V jednotlivých nemocnicích vyjednává vedení Krajské zdravotní s lékaři individuálně. Po jednání v Mostě mají následovat schůzky s lékaři ve výpovědi také v Teplické nemocnici. Krajská zdravotní chystá plán, který by měl při případném odchodu zajistit chod nejohroženějších oddělení. V nejhorším případě by se některá změnila pouze na ambulantní a lůžkovou část by zajišťovaly jiné nemocnice.

Po vzoru Plzeňského kraje se chystá ještě před začátkem března vydání informací pro veřejnost, jaká se očekává situace v krajských nemocnicích.

Situace s odchodem lékařů není podle Bendy zatím nijak tragická na rozdíl od některých jiných regionů.

„Věřím, že se nám do konce měsíce podaří situaci ještě vylepšit,“ uvedl Benda. Pacienti jsou zatím na operace a vyšetření objednáváni normálně, pokud by se kvůli odchodu lékařů situace změnila, nemocnice by je o posunu termínů včas informovala.

Objevily se i informace, že kvůli odchodu lékařů a omezování provozu bude muset z nemocnic odejít až několik stovek sester a dalšího zdravotního personálu. Benda informace odmítl komentovat, připustil ale, že je logické, že při případném omezení provozu bude samozřejmě potřeba méně personálu.

Benda dodal, že pro lékaře stále platí nabídka, že se mohou vrátit na stejnou pozici a za stejných podmínek. Krajská zdravotní chápe, že jejich protest není protestem proti ní. Za návrat ale lékařům její vedení samo peníze nepřidá, čeká stále na výsledek jednání lékařů a vlády.


Komentovat článek: Část lékařů už stáhla své výpovědi

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Část lékařů už stáhla své výpovědi

Komentáře

1 komentář
challenger Projevuje se personální devastace  | 9. 02. 2011 12:28

nikoli pouze odborná ale i morální. KZ patří mezi nejzkorumpovanější subjekt, kde se jasně ukázalo, jak soudruzi jako Šulc umějí beztrestně vytunelovat ze špitálů půl mmiliardy. A dochtoři nic, taději schlípnou vocasy ještě 10 km před brodem. Každý má takové podmínky, jaké si zaslouží....

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné