Přejít na obsah

Část slovenských zdravotníků má dostat 20 procent přidáno

zpět
21.4.2006

Stávkující slovenští zdravotníci dosáhli pouze dílčího úspěchu. Osm fakultních nemocnic zvýší do konce roku platy zaměstnanců o 20 procent. Ve zbývajících 13 nemocnicích, jež stávkovaly, se zatím platy nezvednou. Stávkující po dvou týdnech svůj protest končí a nemocnice přecházejí do stávkové pohotovosti...

BRATISLAVA -

Předseda lékařských odborů Marian Kollár však uvedl, že uvažují v rámci protestu nenastupovat od příštího týdne na pohotovostní služby.

„Nebyly splněny všechny naše podmínky,“ zdůraznil včera na tiskové konferenci. Kromě zvýšení platů o 25 procent žádali i zastavení transformace zdravotnických zařízení na akciové společnosti.

„Mohli bychom stávkovat až do červnových voleb, ale nechceme dlouhodobě udržovat pacienty v nejistotě. Nemůžeme také chtít, aby sestřičky, které žijí od výplaty k výplatě, byly tak dlouho bez mzdy,“ řekl Kollár Právu. Stávkující totiž nedostávali platy.Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

Ministr zdravotnictví Rudolf Zajac oznámil, že zvýšení platů vyplývá z kolektivní smlouvy, kterou uzavřela Asociace fakultních nemocnic a Slovenský odborový svaz pracovníků ve zdravotnictví. Od 1. května se zvýší o deset procent a od 1. prosince o dalších deset procent.

Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Část slovenských zdravotníků má dostat 20…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné