Přejít na obsah

Čechy příliš neláká zavedení nadstandardu

zpět
19.9.2011
peníze
zvětšitpenízeZdroj: ehow.com

peníze | Zdroj: ehow.com

 

Obyvatele České republiky příliš neláká zavedení nadstandardu, tedy legální možnosti připlatit si za kvalitnější péči. Každý druhý Čech počítá, že i do budoucna si vystačí s plně hrazenou péčí. Naopak pouhých osm procent lidí by v roli pacientů pravidelně preferovalo nákladnější zákrok, na který by sami přispívali. Vyplývá to z výsledků průzkumu agentury Millward Brown, které o víkendu zveřejnily Lidové noviny.

Necelé dvě pětiny respondentů by si pak připlatily u zákroků v řádu stokorun, dražší zákroky by si pak nechaly hradit pouze pojišťovnou. Připlácet si nechtějí zejména starší lidé. Jen každý devátý člověk starší 60 let by byl ochotný přispět si například na kvalitnější sádru. Mladší občané naopak možnost dražší lékařské péče vítají. Každý třetí člověk mezi 18 a 39 lety se hlásí k tomu, že nadstandardní péče využije pokaždé, kdy to bude možné, uvádí deník.

Průzkumu, který se uskutečnil ve dnech 13. až 16. září, se zúčastnilo 530 respondentů starších 18 let.

Zavedení nadstandardu, za který by si pacienti připláceli, umožňuje novela o zdravotním pojištění. Sněmovna ji schválila minulý týden. Prosadila ji koalice, která má v dolní komoře většinu. Nyní zákon projedná Senát, v němž má převahu levice. Očekává se, že vrátí normu poslancům.

Pacienti by si začátkem příštího roku mohli začít připlácet na pět až deset zákroků či zdravotnických prostředků. Zhruba tolik položek by ministerstvo zdravotnictví mohlo na začátek zařadit do nadstandardu.

http://konference.e15.cz.


Komentovat článek: Čechy příliš neláká zavedení nadstandardu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Čechy příliš neláká zavedení nadstandardu

Komentáře

další 2 komentáře
Sydney Hall Mě by jenom zajímalo  | 19. 09. 2011 17:24

kdo je to ten Millward Brown a kdo takovéto výzkumy platí a z čeho? Jak je možné zkoumat co lidi říkají zavedení nadstandardu, když dosud nikdo neví co to vlastně je?

lékař Nejde o sádru  | 19. 09. 2011 11:23

Sádru nebo castovou fixaci,to není důležité,tím se blbnou lidi,ale až jim ve špitále řeknou jestli chtějí "obyčejný" stent do koroárky nebo "kvalitní co déle vydrží" za třicet litrů, to už bude pozdě se divit. Pak bude následovat už jenom to, že zkušenější lékaři nebudou s levnějšími materály pracovat a zbude kombinace levnější materiál+lékař začátečník. Dvojkolejnost medicíny jak vyšitá.,

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné