Cena nemocnice stále není jasná

Nad možnou cenou plánované domažlické nemocnice se včera v budově Okresního úřadu v Domažlicích dohadovali ústavní činitelé, zástupci kraje, okresu, města a samotné domažlické nemocnice. Součástí jednání bylo představení projektu. „Mohu konstatovat, že nemocnice získala k výstavbě nového areálu podporu všech zúčastněných stran…

DOMAŽLICE – “ sdělila nám její ředitelka Alena Výrutová po skončení jednání, z něhož byli na základě intervence senátora Petra Smutného (ČSSD) všichni novináři, ač pozvaní přednostou OkÚ, vyloučeni.

Jak nás informoval poslanec Parlamentu ČR Jiří Bílý (ODS), podle předběžné projektové dokumentace by se částka na výstavbu nemocnice mohla vyšplhat až k 930 milionům korun. „Tak vysoká suma by ovšem mohla znamenat komplikace při schvalování rozpočtu. Mnohem přijatelnější by bylo původně předpokládaných osm set milionů,“ upřesnil Bílý. Podle ředitelky Výrutové bude konečná cena známa po výběrovém řízení. To bude vyhlášeno v srpnu na základě konečné podoby prováděcího projektu. „Ten dostaneme na konci července. Pro nás zdravotníky bude při výběrovém řízení nejpodstatnější technologie, kterou novou nemocnicí získáme,“ dodala ředitelka.

Jak nám dále řekl poslanec Jiří Bílý, příští týden by se měli znovu sejít zástupci nemocnice, projektové kanceláře, krajského úřadu a dalších institucí, aby projednali další vývoj ceny. „Musíme si jasně říci, zda případné snížení rozpočtu nebude mít vliv na zdravotnické zařízení. Chtěli bychom se dostat ve státním rozpočtu na průchodných osm set milionů. V opačném případě bude třeba začít hledat peníze ještě z dalších zdrojů,“ dodal Jiří Bílý.

JIŘÍ KOHOUT, Plzeňský deník, 23.6.2001

Ohodnoťte tento článek!