Přejít na obsah

Červený kříž dostal rekordní pokutu

zpět
20.9.2006

Vláda Spojených států udělila Červenému kříži pokutu ve výši 4.2 milionů dolarů za to, že zanedbal postupy pro bezpečný odběr a skladování krve. Červený kříž údajně opomenul důležité postupy. U některých dárců krve neprovedl screeningové dotazování...

ohledně jejich dosavadní cestovatelské historie (riziko nakažení malárií či BSE).

Tato pokuta je nejvyšší, kterou vůbec kdy Úřad pro kontrolu léčiv (FDA) udělil za porušení předpisů pro bezpečnost odběrů krve, i když FDA udělila Červenému kříži za podobné prohřešky pokutu již v minulosti (nedostatečné ochránění krevních zásob před infekcí HIV).

Podle FDA zatím neexistují důkazy o tom, že by krev ze zásob Červeného kříže nějakým způsobem ohrozila zdraví pacientů po transfúzi. Úřad však zároveň dodal, že zanedbání přísných předpisů může ohrozit pacienty, kteří se tak mohou nakazit infekčním onemocněním.

Červený kříž, který poskytuje 45 procent veškeré krve darované pro transfúze ve Spojených státech, údajně zanedbal bezpečnostní postupy u 12 000 jednotek krve a krevních komponent.

Agentura Reuters cituje zástupce této organizace, kteří slíbili, že pro bezpečnost zásob krve udělají v budoucnu maximum. Zástupci FDA uvedli, že krev poskytovaná pro transfúze ve Spojených státech zůstává nadále bezpečná.

ZDROJ:

Reuters

http://today.reuters.com/news/articlenews.aspx?type=healthNews&storyID=2006-09-08T231335Z_01_N08403053_RTRUKOC_0_US-REDCROSS.xml&pageNumber=1&imageid=&cap=&sz=13&WTModLoc=NewsArt-C1-ArticlePage1

(ivb), www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Červený kříž dostal rekordní pokutu

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné