Česká pojišťovna se chystá do zdravotnictví a oslovuje lékaře

Titulní obrázek

Česká pojišťovna, kterou spoluvlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, počítá se svým lednovým vstupem do zdravotnictví a už nyní rozesílá praktickým a dětským lékařům dopisy s nabídkou, kolik jim příští rok zaplatí za zdravotní péči. Informují o tom HN…

Česká pojišťovna, kterou spoluvlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, počítá se svým lednovým vstupem do zdravotnictví a už nyní rozesílá praktickým a dětským lékařům dopisy s nabídkou, kolik jim příští rok zaplatí za zdravotní péči.

Informují o tom Hospodářské noviny (HN).

Pojišťovna sice ještě nemá potřebnou licenci ministerstva zdravotnictví, ale podle mluvčího úřadu Tomáše Cikrta schvalování běží bez komplikací.

Česká pojišťovna se v dopise obrací na lékaře jako na důležité spojence. Právě oni jí mohou pomoci získat klienty. V příloze obdrželi ceník, kolik by dostávali za péči anebo za to, že pacient v jejich kartotéce přejde právě k České pojišťovně.

Podle HN platby nijak nepřevyšují běžný standard.

Kellnerovou zbraní ale může být propojení s jiným pojišťovacím byznysem. Může například lidem dát komerční připojištění, které pokryje poplatky v nemocnici, nebo zdravotní pojistku skloubit s výhodnější nabídkou životního, havarijního nebo cestovního pojištění.

„Díky obrovské databázi mohou dělat velmi efektivní nábor pojištěnců,“ míní ekonom Miroslav Zámečník.

Naopak skupina Appian, která také připravovala zdravotní pojišťovnu, od svých plánů upustila. Důvodem jsou obavy, že plánovaná reforma zdravotnictví se neuskuteční.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!