České dráhy pronajmou své kliniky Chrenkovi

Titulní obrázek

V tendru na pronájem šesti zdravotnických zařízení Českých drah zvítězila společnost Dopravní zdravotnictví, za kterou prostřednictvím firmy Agel stojí ocelářský magnát Tomáš Chrenek. O jeho vítězství se spekuluje již několik dnů, oficiálně to potvrdil Radek Joklík z tiskového oddělení Českých drah…

Vítězná firma byla zároveň jedinou, která se tendru účastnila.

„Komise nabídku shledala jako ekonomicky výhodnou a doporučila ji generálnímu řediteli,“ řekl Joklík. Zadávací podmínky výběrového řízení si podle něj vyzvedlo 13 firem, splnily je tři, závazná nabídka však přišla pouze jedna. Kolik dráhy na transakci vydělají, Joklík neupřesnil. „Jednání o smlouvě začnou v nejbližších dnech,“ řekl.

Dráhy pronajímají celé své zdravotnictví, kam patří železniční nemocnice na pražských Vinohradech a polikliniky v Nymburce, Plzni, České Třebové, Olomouci a v Ostravě. Celkový roční obrat drážních klinik je podle odhadů půl miliardy korun. Dráhy se k pronájmu podle mluvčího Ondřeje Kubaly rozhodly na základě studie, podle které je toto řešení ekonomicky nejvýhodnější.

Vedle Chrenkova Agelu, který vlastní necelou desítku zdravotnických zařízení na severní Moravě, byla za favorita považována i firma Multiscan řeckého podnikatele Sotiria Zavalianise, která v ČR také vlastní několik nemocnic. Multiscan však ze soutěže odstoupil. Kromě generálního ředitele drah Josefa Bazaly musí dohodu o pronájmu schválit ještě představenstvo, dozorčí rada a řídicí výbor Českých drah.

Právo

Ohodnoťte tento článek!