Česko přijme k ošetření další skupinu zraněných Ukrajinců

lékárnička, armáda, první pomoc,

Další skupina Ukrajinců zraněných při nedávných střetech protivládních demonstrantů se silami prezidenta Viktora Janukovyče bude ve čtvrtek přepravena do Prahy. Z Kyjeva je do hlavního města České republiky převeze armádní letecký speciál. K ošetření v Praze by mělo přiletět 10 až 15 lidí.

Rozpočet druhé humanitární mise je 8,5 milionu korun. Ministerstvo vnitra o ní rozhodlo v úterý a ve středu ji potvrdila vláda.

Zraněné k převozu do Prahy přímo v Kyjevě vybíral tým humanitární organizace Člověk v tísni. Čtvrteční let bude zřejmě poslední evakuací těžce raněných Ukrajinců na české území, uvedl ředitel organizace Šimon Pánek. Dnes se vojenským letadlem vrátí i zbylá polovina týmu lékařů a koordinátorů, kteří v ukrajinském hlavním městě působili.

Ukrajinci jsou do ČR převáženi v rámci programu Medevac, který spadá pod ministerstvo vnitra a funguje jedenáctý rok. Před příletem zraněných Ukrajinců bylo do českých nemocnic převezeno 165 pacientů z Bosny a Hercegoviny, Kosova, Čečenska, Iráku, Pákistánu, Afghánistánu, Kambodže, Libye, Barmy a Sýrie.

Ohodnoťte tento článek!