Přejít na obsah

Česko-slovenské konsorcium postaví v Bratislavě kardiocentrum

zpět
12.5.2017
*kardiologie, EKG, srdce
zvětšit*kardiologie, EKG, srdceZdroj: Shutterstock

*kardiologie, EKG, srdce | Zdroj: Shutterstock

 

Konsorcium složené z české firmy VCES a slovenské INGSTEEL postaví v Bratislavě nové dětské kardiocentrum a přístavbu diagnostického centra. Hodnota zakázky činí 32,6 milionu eur (867 milionů Kč) bez daně z přidané hodnoty.

Výstavba byla včera slavnostně zahájena a potrvá dva roky, sdělila mluvčí Národního ústavu srdečních a cévních chorob (NÚSCH) Dobroslava Krajačičová. Právě NÚSCH si stavbu objednal.

Nynější dětské kardiocentrum v Bratislavě je jediným specializovaným pracovištěm svého druhu na Slovensku, které poskytuje péči o děti s vrozenými a získanými srdečními vadami. Zařízení je od roku 2009 součástí NÚSCH a v současnosti sídlí v pronajatých prostorách.

Projekt nového komplexu počítá například s výstavbou dvou kardiochirurgických sálů, ambulancí, lůžkových částí, heliportu, parkovacího domu či ubytovacích kapacit pro rodiče dětských pacientů.
Česko-slovenské konsorcium, v jehož čele stojí firma INGSTEEL, nabídlo podle Krajačičové ve veřejné soutěži na výběr zhotovitele nejnižší cenu a také nejnižší energetickou náročnost budoucího komplexu.

Společnost VCES, která je součástí francouzské skupiny Bouygues, se v minulosti podílela na výstavbě několika zdravotnických zařízení v České republice. Firma v březnu oznámila, že postaví lakovnu v budovaném závodu britské automobilky Jaguar Land Rover u Nitry na jihu Slovenska.


Komentovat článek: Česko-slovenské konsorcium postaví v Bratislavě…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné